Proti pražské Slavii – celku, v němž zkušený bek předtím strávil většinu hokejové kariéry. Byl jeho kapitánem.

Ale nejspíš se cítil lépe než při střetnutí v Edenu. To ve svém prvním zápasu za Plzeň po letním přestupu musel Kadlec skousnout porážku 1:4. V úterý si v novém působišti užil výhry 1:0. Tou Škodovka přetrhla Slavii její vítěznou šňůru v přípravě na extraligu.

„První zápas v Praze nám vůbec nevyšel, ale zlepšujeme se. Já koukám především na obranu a tam je ten progres znát. A i když pořád chybujeme, tak už nepouštíme soupeře tak lehce do přečíslení," uvedl sedmatřicetiletý borec.

Jste rozechvělý, když nastupujete proti Slavii a vidíte dres, který jste tak dlouho oblékal? Nebo co to ve vás vyvolává?
Rozechvělost asi ne, ale ve Slavii jsem byl strašně dlouho, snad pětadvacet let, a to nejde jen tak hodit za hlavu. Znám spoustu kluků z mužstva i členů realizačního týmu a pořád něco z toho ve mně zůstává. Teď jsem ale hráčem Plzně, což je pro mě rozhodující.

Extraliga se blíží, do startu chybí už jen něco přes dva týdny. Je to hodně nebo málo času na doladění formy? Na odstranění neduhů ve hře?
V příštích dnech máme hodně nahuštěný program.
V závěru týdne hrajeme dvě utkání na turnaji v německém Norimberku a hned potom
v úterý poslední přípravný zápas v Karlových Varech. Takže nám to bude utíkat, ale potřebovali bychom, abychom konečně hráli v sestavě, s níž potom vstoupíme do extraligy. To se nám zatím nedařilo. Buď byl někdo zraněný, a nebo jako teď byli čtyři kluci na kempu nároďáku.

V útoku to Škodovce zatím nejde tak, jak by si představovala. Dát gól je problém. Jsou na vině ony absence hráčů a tím
i menší souhra jednotlivých řad?
To asi ne. V předchozích zápasech jsme dělali hlavně chyby v defenzivě. Dostávali jsme góly po nájezdech soupeře a na to bylo třeba se zaměřit. V posledních zápasech jsme v tom byli už daleko úspěšnější. Na obraně se pochopitelně podílejí i útočníci, a možná i proto nejsme dopředu tak produktivní. Šance máme, ale nedokážeme je využít. Snad to přijde v lize.

Nastupujete ve dvojici s Lukášem Pulpánem, dva ofenzivně ladění beci. Komu připadne role hlavního obranáře?
S Pulpim jsme si řekli, že budeme hrát jednoduše, tak abychom nedostávali góly.
Od toho se chceme odpíchnout, a to ostatní se uvidí.

Jak se zatím ve hře projevuje zúžení středního pásma?
Přechod středního pásma se výrazně zrychlil, je to jiné než dřív. Zatím ale nedokážu zhodnotit, jestli je to pro obránce lepší nebo horší.

Bude díky této změně padat
v extraligových soubojích víc gólů?
I to se dopředu těžko odhaduje. Možná se tím otevře prostor pro realizaci přesilovek, přece jen v útočném pásmu je víc místa. Těžko soudit. Víc ukáže až extraliga.