K tříbodovému zisku stačila jedna trefa

Kladno – Stačila jedna trefa a extraligové loučení před olympijskou pauzou bylo pro plzeňské hokejisty tříbodové.

6.2.2014

HC Škoda Plzeň - Rytíři KladnoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Indiáni včera na Kladně skórovali už ve 12. minutě, brku zaznamenal Tomáše Vlasák.

Více gólů už prořídlé kladenské hlediště nevidělo a tak si Plzeňané udrželi průběžnou druhou pozici v tabulce. A Matěj Machovský si připsal další vychytanou nulu.

Jako první si v početní výhodě zahráli hosté. Ti sice Machačovo vyloučení nepotrestali, ale to je dlouho netrápilo. Šest vteřin po jeho totiž návratu otevřeli skóre. Duda oslovil přesnou přihrávkou Tomáše Vlasáka, který překonal gólmana Cháberu.

Po gólu se stáhli Západočeši na svoji polovinu a přenechali iniciativu svěřencům trenéra Čelanského.

Kladno mělo v dalším průběhu hry územní převahu i díky přesilovým hrám, kterých nakonec hrálo hned osm, ale před brankou chyběl Středočechům důraz, střelba byla ukvapená a nepřálo jim příliš ani štěstí.

V přesilovce Rytířů těsně před druhou sirénou třeba Machač minul před poloprázdnou brankou kotouč.

V podobném duchu se nesla i závěrečná třetina. Na jejím začátku se kladenský Kolářík snažil využít nepřesné rozehrávky Machovského, puk ale poslal jen nad jeho branku.

Indiáni pak ustáli další dva tresty. Těsně před návratem Vlasáka měl na hokejce vyrovnání Havlíček, ale jeho teč letěla mimo plzeňskou síť. Minutu před koncem Kladno po oddechovém čase sáhlo ke hře bez brankáře, ale skóre už se nezměnilo.

Kladno počtvrté za posledních šest utkání neskórovalo, naopak Plzeň si vítězství s přehledem uhájila.

Přesto nebyli trenéři vítězů spokojeni.

„Náš projev byl jedním slovem strašný," lamentoval asistent trenéra Milana Razýma Michal Straka.

„Ve hře nebylo z naší strany prakticky nic. Pouze za co můžu hráče pochválit je fakt, že jsme dokázali bez branky ubránit osm oslabení. Jediné absolutorium si zaslouží gólman Machovský," dodal asistent.

Další utkání sehrají obhájci titulu až 25. února. V ČEZ Areně přivítají Slavii Praha.

Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 12. Vlasák (Duda, J. Jeřábek). Rozhodčí: Pavlovič, Horák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 2202.

Sestavy:

Kladno: Chábera – David Růžička, Majeský, Jankovič, Doudera, Gutwald, P. Hořava, V. Kolařík – Bajaruns, Dragoun, Zagrapan – Tenkrát, Havlíček, Bílek – Rudovský, Lukáč, Eberle – Šilhavý, Dalecký, Machač. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Plzeň: Machovský – Slovák, Moravčík, Holý, J. Jeřábek, Mozík, Boháč – Duda, Vlasák, Pletka – Schleiss, Kašpařík, Martin Straka – Holec, T. Sýkora, J. Sýkora – Petruška, Lev, Pitule. Trenéři: Razým a Michal Straka.