Setkají se s fanoušky
Vedení HC Škoda Plzeň připravilo o reprezentační přestávce setkání s fanoušky. To se uskuteční ve čtvrtek 11. února od 17.00 hodin ve VIP prostorech Home Monitoring Areny. S příznivci Indiánů přijdou debatovat generální manažer klubu Martin Straka a sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Na sklonku základní části extraligy se hokejisté Škody Plzeň drží v elitní šestce a rádi by přímý postup do play-off co nejrychleji potvrdili. Jenže těsně před reprezentační pauzou vyšli naprázdno.

Indiáni padli v neděli v Litvínově 1:3 a jen se přesvědčili, že úřadující mistři v závěru první fáze soutěže neuvěřitelně ožili.

„V tabulce jsou sice předposlední, ale bylo jen otázkou času, kdy se zvednou. Litvínov má svou kvalitu, což v minulých zápasech jen potvrdili. Porazili Hradec, Kometu a teď doma čapli i nás," ohlížel se za porážkou plzeňský asistent Ladislav Čihák.

Plzeň předtím v sezoně obhájce titulu třikrát porazila, ale nyní vyšla zkrátka.

„Zápas jsme dobře rozehráli. V první třetině jsme byli aktivnější, tlačili se do útoku a měli šance na dva tři góly. Jenže nic z toho nebylo. Potom jsme ale bohužel zaspali úvod druh třetiny a rychle jsme prohrávali 0:2," popsal Čihák asi klíčovou pasáž nedělního souboje 44. kola.

Plzeň ještě přidala na důrazu, hra se přiostřila, ale poté v oslabení hosté inkasovali potřetí.

„V poslední třetině jsme se sice ještě pokoušeli o zvrat, ale Verva dobře bránila, zachytal jim gólman a to se pak stav 0:3 těžko otáčí," uvedl asistent hlavního trenéra.

Navíc strážce litvínovské branky Petráska překonal teprve necelé dvě minuty před koncem Michal Poletín.

Indiáni nebodovali poprvé po čtyřech zápasech, přesto vinou porážky klesli v extraligovém pořadí na čtvrté místo za hradecký Mountfield.

Před celky na sedmém a osmém místě, Zlínem a Chomutovem, mají ale Západočeši náskok deseti bodů.

Bude to stačit, když do konce dlouhodobé části chybí ještě osm kol?

„Smazat ztrátu deseti bodů není snadné, ale na to nejde spoléhat. Jen 74 bodů, co teď máme, by na postup do čtvrtfinále nestačilo a je třeba ještě nějaké přidat," zdůraznil Čihák s vědomím, že zrovna duelem ve Zlíně a potom doma s Chomutovem Škodovka základní část uzavře.

„Pochopitelně bychom si to nepřáli, ale klidně se může stát, že se bude rozhodovat do posledního kola, takže je třeba, abychom byli připraveni," podotkl asistent.

Nyní si ale chce nejprve užít tří dnů volna. „Blíží se vrchol sezony, zápasy už pak půjdou rychle po sobě, takže je dobré, aby si hráči, ale i my trenéři hokej na chvíli vyhodili z hlavy. K tréninku se vrátíme ve čtvrtek," oznámil Čihák.

A na co se chtějí v Plzni jen pár kol před zahájením vyřazovacích bojů v přípravě zaměřit?

„Půjde o osvědčený model, kdy dva dny věnujeme kondici a následně přijdou herní věci, přesilovky, oslabení a tak," sdělil Čihák. „V zakončení bychom potřebovali být zase efektivnější. Ani předtím jsme soupeře nezasypávali přívalem střel, ale dávali jsme víc gólů. I na to se chceme zaměřit," poznamenal.

V tréninku na posledních osm zápasů základní části se musí Škodovka obejít bez tria reprezentantů. V českém výběru jsou gólman Matěj Machovský s obráncem Jakubem Jeřábkem, další bek Branislav Kubka dostal pozvánku do slovenské reprezentace.

První zápas po pauze sehraje Plzeň ve středu 17. 2., kdy doma hostí Vítkovice.