To indiánští mladíci padli v Liberci 3:5. Až při dalším výpadu k soupeři konečně zabrali. Zápas v Jihlavě vyhrála plzeňská juniorka 2:0 a v boji o poslední dvě místenky v play off ztrácí na postupovou příčku sedm bodů.

V Liberci byla pro hosty smolná už 17. minuta. Nejprve nechali skórovat rozjetého Mulače a po 30 vteřinách i Vařechu po dorážce z úhlu.

Plzeňští pak ještě do konce úvodní části manko smazali. V početní výhodě pět na tři snížil Petruška a v následné klasické přesilovce srovnal Hájek. Jenže Tygři v prostřední třetině znovu dvakrát kousli. Vždy v početní výhodě, a to po verdiktech, které rozpálily i jinak klidného trenéra Radka Kampfa.

„Vyrovnaný zápas se dal odpískat líp. Byli jsme vylučováni za prohřešky, které se na druhé straně přehlížely,“ říkal kouč. „To ale nic nemění na faktu, že jsme zase ze spousty šancí využili jen tři,“ zdůraznil Kampf.

Na začátku posledního dějství Petruška svou druhou trefou ještě vykřesal naději. Tlak Plzně narůstal, ale pátá trefa domácích ho utnula.

Liberec – Plzeň 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Branky Plzně: Petruška 2, Hájek.

Jak chutná výhra si plzeňští junioři připomněli v Jihlavě. Střetnutí rozsoudila až poslední třetina. Ve 44. minutě se trefil plzeňský Sullmann a vítěznou pojistku pak v závěru poslal do opuštěné domácí svatyně Baxa.

„Po třech porážkách jsme rádi, že se nám podařilo urvat zase vítězství. Máme totiž řadu nemocných. Důležité bylo, že jsme ve druhé třetině odolali domácím přesilovkám,“ hodnotil zápas Radek Kampf.

Stále je přesvědčen, že i přes ztrátu není ještě postup do play off pro Plzeň ztracený. „Do konce chybí šest kol, z toho čtyřikrát hrajeme doma a rozhodně se o play off ještě popereme,“ vyhlásil kouč.

Také v Noen extralize je nyní pauza. Boje se obnoví příští týden, kdy Plzeň vyzve doma nejvážnější kandidáty postupu. Ve čtvrtek Litvínov a v sobotu Karlovy Vary.

Jihlava – Plzeň 0:2 (0:0, 0:0, 0:2). Branky Plzně: Sullmann, Baxa. Sestava Plzně: Mazanec – Sullmann, Ruprecht, Růžička, Špěček, Hucl, Šimandl, Blumentrit – Němec, Pejchar, Baxa – Vizinger, Hájek, Pacanda – Pašek, Váchal, Faschingbauer.