Ve dvou zápasech na úvod nadstavbové skupiny B vyšli mladí indiáni naprázdno, když po porážce 0:3 v Karlových Varech podlehli doma také Mladé Boleslavi 1:2.

Neproměňování šancí, to je bolest, která plzeňskou juniorku brzdí už nějaký čas. A naplno se projevila i v derby na ledě karlovarské Energie.

Modrobílí marně hledali recept na Habala v brance domácích a za celý zápas se jim ho nepodařilo ani jedenkrát přelstít.

Góly stříleli jen domácí, kteří o své výhře definitivně rozhodli až dvěma zásahy v poslední třetině.

„Kluci ukázali, jak se bojuje o play off,“ pochvaloval si po vyhraném duelu hlavní kouč domácích Jaromír Kverka.

Zato plzeňský trenér Radek Kampf byl hodně nespokojený. „Ano, je to o bojovnosti, o srdíčku. Kdo ho dá do zápasu víc, uspěje,“ zlobil se kouč. „A my stále marně čekáme, až se začnou prosazovat hlavně zkušenější kluci. Ti, kteří by měli tým táhnout,“ vyjádřil se Kampf kriticky k výkonu opor.

Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 1929 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

A plzeňských juniorům nevyšlo ani druhé utkání. Přestože byli aktivnější než soupeř z Mladé Boleslavi, znovu selhávali střelecky.

Bruslaři z Boleslavi se utrhli do vedení už ve druhé minutě, kdy Mazance nachytal Jiránek. A poté v prostřední části přidali Středočeši druhý gól při dvojnásobné přesilovce.

Domácím se povedlo odemknout svatyni hostů teprve ve 44. minutě, kdy se rovněž v početní výhodě trefil obránce Hucl.

Alespoň vyrovnat se však indiánům už nepodařilo. Soupeře sice podrobili místy drtivému tlaku, ale bez gólového efektu.

„Také tohle utkání rozhodla naše slabá koncovka. I když je fakt, že boleslavskému gólmanovi přálo i štěstí,“ připustil Radek Kampf.

„Teď nás čekají dva zápasy u soupeřů, ve čtvrtek v Liberci a v sobotu v Jihlavě a k udržení šance na účast v play off tam potřebujeme bodovat,“ vyhlásil bývalý vynikající útočník.

HC Plzeň 1929 – BK Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branka Plzně: Hucl.

Sestava Plzně: Mazanec – Ruprecht, Sullmann, Slavík, Růžička, Hucl, Šimandl, Špaček – Petruška, Hošťálek, Baxa – Vizinger, Sedláček, Pacanda – Pašek, Bernad, Váchal – Němec, Hájek, Faschingbauer.