Po porážce 2:4 v prvním utkání v Praze nestačili Plzeňané na svého soupeře ani v domácím střetnutí.

Po první bezbrankové třetině v úvodu druhé nevyužili Plzeňané přesilovku pět na tři. Sparta se poté ujala vedení brankou z trestného střílení a v téže minutě zvýšila na 2:0. Pak se dostali ke slovu i domácí. Hošťálek snížil a ve dvojnásobné přesilovce Lev vyrovnal.

Ve třetí minutě třetí části hry spálil šanci Roušal a vzápětí šli hosté opět do vedení, které záhy laciným gólem navýšili. Jiskřičku naděje pro Plzeň vykřesal svou druhou brankou Lev, ale Sparta si již vítězství a postup do semifinále play off vzít nenechala.
HC Plzeň 1929 – HC Sparta Praha 3:5 (0:0, 2:2, 1:3, branky Plzně: Lev 2, Hošťálek).