V Třinci ve středu prohráli 1:3 a postupujícího do semifinále určí až páteční zápas v plzeňské ČEZ Aréně. Hraje se od 17 hodin.

Jako první se ve druhém duelu série prosadili Plzeňané. V 10. minutě skóroval po brejku Kubalík.

Třinec srovnal na začátku druhé třetiny. Těsně před návratem vyloučeného Rutty se trefil Mičulka.

Smolný okamžik pro hosty přišel ve 48. minutě. Samiecovo nahození si do vlastní branky srazil bruslí Pitule.

Hosté se snažili o vyrovnání. „Měli jsme tlak, jenže pak někomu přeskočil puk hokejku a domácí z brejku dva na jednoho přidali třetí gól,“ poznamenal trenér plzeňských juniorů Radek Kampf.

Výsledek: Oceláři Třinec – Lasselsberger Plzeň 3:1 (0:1, 1:0, 2:0). Branky: 23. a 57. Mičulka, 48. Samiec – 10. Kubalík. Stav série: 1:1.

Sestava Plzně: Francouz – Zeman, Šustr, Kořínek, Rutta, Špiler, Martinec, Hucl – Šimán, Kocman, Benedikt – Sýkora, Kovář, Kubalík – Novák, Jindra, Lev – Vild, Pitule, Šimek.