Po středeční výhře v Opavě zdolali svého soupeře i ve včerejším utkání, tentokrát na svém ledě 4:1, a postoupili do čtvrtfinále extraligového play off.

Junioři se od začátku hrnuli za výhrou, ale nedařilo se jim střelecky. Při některých šancích nedokázali trefit ani prázdnou branku.

Alespoň jedna z plzeňských příležitostí se však ujala a domácí v 10. minutě po brance Jonáka vedli. „Škoda, že jsme první třetinu vyhráli jen o gól. Tím, že jsme nedali další branky, jsme sami soupeře trochu postavili na nohy,“ litoval trenér plzeňských juniorů Radek Kampf

Soupeř se po přestávce zlepšil a osud utkání byl dlouho na vážkách. „Bylo to o jedné chybě,“ řekl plzeňský trenér.

Lasselsberger se na rozdíl od soupeře ubránil pětiminutovému oslabení a naopak stejnou výhodu ve 48. minutě díky Hošťálkovi využil. Chvíli nato přidal třetí gól Straka.

„Konec už jsme odehráli výborně, i když jsme ještě dostali jeden gól,“ pochválil své svěřence Kampf.

Na zásah Slezanů ale záhy odpověděl Pitule a bylo rozhodnuto.

Druhé kolo začne Plzeň v úterý doma, soupeře jí určí až dnešní zápasy prvního kola.

Výsledek: Lasselsberger Plzeň – Slezan Opava 4:1 (1:0, 0:0, 3:1, za domácí 10. Jonák, 48. Hošťálek, 53. Straka, 56. Pitule). Stav série: 2:0 – postupuje Plzeň.