Junioři Lasselsbergeru jsou ve čtvrtfinále

Plzeň - Loňské drama z prvního kola se opakovat nebude. Tentokrát junioři hokejového Lasselsbergeru Plzeň zvládli sérii s Opavou bez potíží.

27.2.2009

Hokej junioři Plzeň vs. Opava 4:1Foto: František Géla

Po středeční výhře v Opavě zdolali svého soupeře i ve včerejším utkání, tentokrát na svém ledě 4:1, a postoupili do čtvrtfinále extraligového play off.

Junioři se od začátku hrnuli za výhrou, ale nedařilo se jim střelecky. Při některých šancích nedokázali trefit ani prázdnou branku.

Alespoň jedna z plzeňských příležitostí se však ujala a domácí v 10. minutě po brance Jonáka vedli. „Škoda, že jsme první třetinu vyhráli jen o gól. Tím, že jsme nedali další branky, jsme sami soupeře trochu postavili na nohy,“ litoval trenér plzeňských juniorů Radek Kampf

Soupeř se po přestávce zlepšil a osud utkání byl dlouho na vážkách. „Bylo to o jedné chybě,“ řekl plzeňský trenér.

Lasselsberger se na rozdíl od soupeře ubránil pětiminutovému oslabení a naopak stejnou výhodu ve 48. minutě díky Hošťálkovi využil. Chvíli nato přidal třetí gól Straka.

„Konec už jsme odehráli výborně, i když jsme ještě dostali jeden gól,“ pochválil své svěřence Kampf.

Na zásah Slezanů ale záhy odpověděl Pitule a bylo rozhodnuto.

Druhé kolo začne Plzeň v úterý doma, soupeře jí určí až dnešní zápasy prvního kola.

Výsledek: Lasselsberger Plzeň – Slezan Opava 4:1 (1:0, 0:0, 3:1, za domácí 10. Jonák, 48. Hošťálek, 53. Straka, 56. Pitule). Stav série: 2:0 – postupuje Plzeň.

Autor: Zdeněk Sequens

27.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Interiérové zahrádky Growlight představuje Jiří Nývlt. Speciální květináč s lampičkou si dáte na stůl a bylinky trháte do čaje nebo salátu. Funguje to už i v některých hotelech.
3

Je libo mátu nebo zamyšlení, co udělat s mrtvou kočkou?

Adventní čas láká zloděje do ulic, policie nabádá k obezřetnosti

Vyhrožoval policistům

Plzeň – Na linku tísňového volání zavolal v sobotu odpoledne muž.

Školka na Valše se nepostaví, stovka lidí už podepsala petici

Plzeň - Když v roce 2010 startovala nová výstavba domů a bytů na Valše, součástí projektu bylo mimo jiné vybudování mateřské školy.

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

FOTO, VIDEO: Famózní obrat. Indrák srovnal, Gulaš trefil výhru

Plzeň – /UVNITŘ VIDEO Z KAMER V PŘILBÁCH HRÁČŮ/ Jízda pokračuje. Hokejisté Škody Plzeň v nedělním utkání sice nevedli ani vteřinu, přesto prokázali svou nezlomnost a i desátý zápas na domácím ledě vyhráli.