První utkání, které odehráli Indiáni proti Hradci Králové, se ale nevyvíjelo úplně jednoduše. Hostující Mountfield totiž v Home Monitoring Aréně třikrát dokázal vyrovnat a soupeři poměrně dělal starosti.

HC Plzeň 1929 – Mountfield HK 8:4 (1:1, 4:2, 3:1)

Západočechům ovšem skvěle vyšel závěr druhé dvacetiminutovky, ve kterém odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. Ještě lepší moment si hokejisté Plzně schovali na 48. minutu, kdy dali dokonce dva góly a vedli 7:3. Posléze ještě oba celky přidaly po jednom gólu a konečný výsledek se tedy zastavil na hodnotě 8:4.

„V první třetině jsme měli s Hradcem problémy. Hru jsme měli takovou neučesanou, byli jsme hodně rozlítaní. Museli jsme si k tomu něco říct. Zbylé dvě části už jsme měli pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli," hodnotil pro klubový web trenér David Bruk.

Ve druhém zápase přivítali plzeňští junioři na svém ledě pardubické Dynamo. K plzeňsko-pardubickému měření sil došlo na stejném místě den předem, kdy v rámci extraligy mužů vyhrála Škoda Plzeň nad svým soupeřem 4:1.

HC Plzeň 1929 – HC Dynamo Pardubice 8:1 (3:1, 2:0, 3:0)

A i mladým nadějím se zadařilo, a to značně lépe. Ačkoliv po gólu v šesté minutě okamžitě inkasovali a bylo srovnáno, dokázali se zmátořit a utkání získat na svou stranu.

Po celou dobu zápasu diktovali tempo hry a zaslouženě získali tři body za vítězství 8:1.

„Až na prvních vyrovnaných deset minut jsme utkání zvládli v pohodě. Byla to jen otázka skóre a kluci předvedli opravdu dobrý výkon," hodnotil stručně asistent trenéra Jiří Hanzlík.

„Domácí byli jednoznačně lepší, téměř celou dobu dominovali. My máme de facto pět útočníků pryč a další se nám dneska zranil. Ta prohra je samozřejmě krutá, ale bohužel realita dnešního utkání byla přesně taková," doplnil hostující kouč Václav Baďouček.

Michal Belšán