Podílel se na zisku mistrovského titulu a fanoušky si získal tvrdou neohroženou hrou i pěstními bitkami se soupeři. Před pátečním zápasem Škodovky s Libercem se ale pětatřicetiletý Američan s publikem, které ho milovalo,  rozloučil. Letos v dubnu sice ještě rodák u kalifornského Downey prodloužil v Plzni smlouvu, ale nyní se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům rozhodl bohatou kariéru, která ho zavedla i do NHL, ukončit.

“Nepříjemná zranění mě provázela minulé dvě sezony. Snažil jsem se je všemožně překonávat, ale přestože hokej miluju a jsem vděčný, kam jsem se díky této hře dostal, teď jsem se rozhodl upřednostnit zdraví,” vysvětloval fanouškům hokejový drsňák, ale také rocker s křehkou duší.

A nejkrásnější moment z Hollwegovy mise ve službách plzeňských Indiánů? “Jednoznačně mistrovská sezona 2012/13, zisk titulu. To bylo něco neuvěřitelného, na co člověk jen tak nezapomene. Ale za ty roky  jsem tu poznal spoustu skvělých lidí. Vůbec to bylo nádherných šest let,”  říkal borec s pověstí rváče.

“Všem fanouškům bych chtěl strašně moc poděkovat za podporu, kterou mi celou dobu dávali. Jste nejlepší hokejové publikum, jaké jsem kdy poznal,” řekl dojatý Hollweg do bouřlivého potlesku téměř sedmi tisíc diváků v plzeňské aréně, aby poté sám tleskal vítězství Indiánů nad Libercem.