„Pořádně jsme začali hrát až od třetí třetiny a bylo to hned znát. Sice jsme nesrovnali, ale dobrý výkon si musíme přenést do dalšího zápasu. Je to 2:2 a série začíná od znova,“ prohlásil po pondělní porážce 3:4 plzeňský útočník Miroslav Indrák.

Zápas výrazně ovlivnila pasáž ve druhé třetině, v níž Třinec srovnal jednogólové manko a následně přidal rychle další dva góly. Čím si vysvětlujete herní výpadek, který vás nejspíš stal zápas?

Těžko říct. Hráli jsme celkem dobře, dali jsme první gól, nicméně pak jsme udělali zbytečnou chybu a soupeř srovnal. Jenže další střídaní jsme znovu inkasovali, a to s týmem trošku hne.

Jak jste řekl, od třetí třetiny jste pak předvedli výborný výkon. Co chybělo k vyrovnání?

My jsme do poslední části šli s vědomím, že nemáme co ztratit. Taky jsme ještě zabojovali a skoro jsme to vyrovnali. Přesně tak musí vypadat začátek pátého utkání v Třinci.

Osmý zápas v sezoně mezi Plzní a Třincem vyhrál hostující tým. Jde pořád jen o shodu okolností? O náhodu?

Určitě bych v tom nic nehledal, je to náhoda. Ale budeme rádi, když to bude tak pokračovat, jelikož teď hrajeme v Třinci. Musíme se na to dobře připravit a ten zápas poctivě odmakat. Už jde o hodně, bude se hrát o mečbol, a ten chceme urvat.

Neměli jste trošku v hlavách, že jste mohli na domácím ledě sérii rozhodnoutnebo minimálně přiklonit na svou stranu?

To v žádném případě. Určitě nikdo nemohl čekat, že vyhrajeme 4:0 na zápasy.

Ve druhé třetině se část kotle plzeňských fanoušků ztišila a na protest dokonce někteří opustili hlediště. Zaregistroval jste to a jak na vás jejich akce působila?

Určitě jsme si toho všimli a moc nás to mrzí. Přeci jen jsme v semifinále, je to 2:2 a podporu našich fanoušků potřebujeme. Bohužel, jestli si mysleli, že vyhrajeme jasně 4:0, tak to tak prostě nejde. Tohle je play-off a každý zápas je úplně jiný. Nikdo z nás si tohle nezasloužil. Makali jsme na sto procent, padáme do střel a pak se stane tohle.