Indiáni do svých řad přivítali dva nové hráče, kteří již včera poprvé na ledové ploše naslouchali pokynům trenérů Michala Straky a Ladislava Čiháka.. Oba si prvotní dojmy nemohli vynachválit.

„Moc jsem se na to těšil a za to, že mohu být v Plzni, jsem velice rád," netajil Erik Hrňa. Podobně hovořil i slovenský zadák Kudroč: „Nemohu si stěžovat, že jsem tady. Mí noví spoluhráči jsou mladí a neskutečně rychlí. Doufám, že mezi ně dobře zapadnu."

Hrňa do Plzně přišel z kádru Třince výměnou za Jána Sýkoru na hostování minimálně do konce ledna. „Co bude za měsíc, to se uvidí. Může se stát, že já zůstanu tady a Ján v Třinci. Uvidíme," je si nejistý dalším vývojem sedmadvacetiletý útočník.

Kristián Kudroč

Slovenský obr Kudroč je v Plzni na měsíční zkoušce. „Budu se snažit nic nepokazit, kluci hrají velmi dobře. Odevzdám maximum a uvidíme. Mohu se jen zlepšit a ukázat," ví zadák, který v květnu oslavil 34. narozeniny.

Na svém kontě má rodák z Michalovců obrovské zkušenosti. Působil totiž v řadě zahraničních klubů. Má za sebou angažmá ve Švédsku, ve Finsku, ale také v ruské KHL. Navíc si připsal téměř tři desítky startů v NHL v dresu Tampy Bay Lightning a Floridy Panthers. Sám nyní doufá, že tyto zkušenosti bude moci předat mladším hráčům, z nichž ale osobně nikoho dopředu neměl možnost poznat.

„Osobně se z plzeňské kabiny známe jen s Máriem Bližňákem a Petrem Kadlecem, s kterým jsem byl asi před dvanácti lety v tréninkovém kempu NHL," zavzpomínal Kristián Kudroč, který do soutěžního zápasu vinou laborování s otřesy mozku a rodinnými problémy naskočil naposledy v sezoně 2013/2014.

Erik Hrňa byl loni po angažmá v Olomouci a v Třinci s 26 góly nejlepším střelcem čeextraligy. Letos se mu, stejně jako celému kádru Ocelářů, ale nedařilo. Zatím se totiž ve 24 zápasech trefil úspěšně do černého jen třikrát.

„Bohužel se mi nepodařilo zopakovat tu loňskou sezonu, po které byla laťka nastavena poměrně vysoko," mrzí Hrňu. „Osobně nevím, čím to je. Chybí mi i to potřebné štěstíčko, kdy se mi to třeba odrazí před prázdnou branku. Letos se to sice párkrát stalo, ale brankáři mi to třeba chytili."

Namáčení hokejky ale neplánuje. „To jsem dělal v dorostu, teď spíš namáčím ruce. Občas to pomohlo, ale letos bych s nimi snad musel jít na velkou," rozesmál se.

Pochopitelně tak vsetínský rodák doufá, že angažmá na západě Čech pomůže. „Snad si sedneme a týmu vypomůžu i já. Jsou tu šikovní hráči, kteří umí dobře bránit a hrát skvěle na puku. Hrají tvrdě a je to sehraný tým, tak doufám, že se mezi nimi neztratím," usmívá se útočník.

Odlišnou náladu v kabině poznal hned první den. „Je to logické, když se podíváte na postavení v tabulce. Doufám, že ta dobrá nálada tady vydrží. V pozici soupeře se mi tu hrálo dobře, tak doufám, že tomu tak bude i na opačné straně," vyslovila přání nejčerstvější posila modrobílých řad.

Šikovný útočník zatím bydlí v Plzni v hotelu U Zvonu, ale již se domlouval s bývalým plzeňským útočníkem Adamským, že by mohl žít v jeho domě. „Prvně jsem si z něj chtěl udělat legraci, aby mi dal klíče, že tam budu bydlet. On ale řekl, že to má asi volné, tak uvidíme, co za to pak bude chtít. Město zatím vůbec neznám, jezdím podle navigace. Budu si postupně hledat cestičky," uzavřel Hrňa.