A Dominik Frodl, dvaadvacetiletý gólmanský talent a v minulých dvou sezonách opora prvoligové Slavie Praha, také naskočil do tréninku Indiánů.
„První tréninky po pár týdnech volna nebývají hezký,“ komentoval úvod přípravy rodák z Prahy a jeden z nejlepších brankářů WSM ligy.

Ve Slavii vám vyšla druhá sezona po sobě a dal se očekávat zájem z extraligy. Byla Plzeň vaší první volbou?
Ve hře toho bylo víc, ale Plzeň měla zájem už loni, jenže tehdy jsem byl ve Slavii pod smlouvou, takže to nevyšlo. Ale ozvali se znovu a já kývl. Plzeň má zvuk, dlouhodobě se drží na špici extraligy, takže ta nabídka byla lákavá.

Hrál v tom roli i fakt, že Rudol Pejchar v Plzni vychovává brankáře pro NHL? Naposledy Miroslava Svobodu?
Nechtěl bych mu to zkazit, ale abych mohl jít do Ameriky, to by mi museli píchnout růstový hormon… (se smíchem naráží na svou výšku 180 cm). Ale na trenéra Pejchara jsem slyšel jen chválu. Už to, že připravil tři brankáře pro zámoří, mluví samo za sebe.

S kým jste přestup mezi Indiány probíral? S trenérem Milanem Razýmem, který před Slavií vedl právě Škodovku?
To ani ne. Spíš s Romanem Málkem, který ve Slavii trénuje gólmany, v Plzni to zná a přestup mi doporučil. Říkal, že i město je hezký.

Klub vás angažoval na post dvojky, ale Svoboda podlehl vábení zámoří. Mění se tím něco?
Prostě se to stalo. Jsem tady já a další mladík Kristian Kolář (junior), takže se dá čekat, že ještě nějaký gólman přijde.

Ani předtím jste však post dvojky asi nebral jako definitivní?
Do Plzně jsem šel s pokorou, ale když něco děláte, tak se chcete zlepšovat. U gólmana to znamená co nejvíc chytat a já v tomhle nejsem jinej. A ať teď do Plzně přijde kdokoliv, tak se budu snažit pracovat na sto procent a pak se uvidí.

Ačkoliv jste měl vyřízený střídavý start do Mountfieldu, tak extraligu jste zatím neokusil.
To ne, teprve si k tomu musím čuchnout. Poznat, jak to v extralize chodí, jiná bude asi i kvalita hráčů.

Jaký je váš vztah ke kondiční přípravě?
Neznám hokejistu, který by měl letní dril rád. Je to nezbytná část přípravy, přesto se každý těší, až se vyjede na led. Hokej děláme, protože nás baví a teď i živí. Naštěstí se přes léto věnuju in-line hokeji, hraju i zápasy, což je fajn zpestření.