„Nedovedu si představit, že bych si mohl za áčko zahrát, ale je to lákavé,“ reagoval na zveřejněnou nominaci devatenáctiletý bek extraligového HC Plzeň 1929.

A v neděli večer se dozvěděl, že přání se mu záhy splní.

Dodatečná pozvánka zastihla Jeřábka po vítězném utkání v Mladé Bolealavi. „O to byla moje radost větší. Výhrou jsme se zase o krok přiblížili účasti v play off a pak jsem se dozvěděl, že letím s áčkem do Švédska,“ říkal šťastný hokejista.

Reprezentace se sejde dnes v Praze. „Nevím, co mám čekat. Vždyť v šatně budou samí vynikající hokejisté, mistři světa,“ připustil Jeřábek, že malinko nervózní asi bude.

Ale určitě ne vyjukaný. Vždyť v Plzni nastupuje v řadě s těmi nejzkušenějšími, Jaroslavem Modrým, Tomášem Vlasákem či Martinem Strakou. „Kluci mi také hned gratulovali. Navíc Honza Kovář, který má premiéru v nároďáku ještě v živé paměti, mě ujišťoval, že ti borci tam jsou v pohodě,“ krotil zjitřené pocity.

A nemá strach, že by na turnaji propadl. „Bude to určitě nová zkušenost. Jak vše zvládnu, se ale uvidí až na ledě,“ nenervuje se předem.

O start na švédských LG Games si Jeřábek řekl výkony v extralize, ale i na mistrovství světa juniorů. To byl kapitánem českého výběru, který sice na šampionátu nezazářil, ale obránce tu stejně jako v Plzni odvedl kus práce.