Post: obránce
Výška / váha: 180 cm / 86 kg
Číslo dresu: 5
Hůl: levá
Statistiky v sezoně – základní část: 48 zápasů, 7 gólů + 25 asistencí , předkolo play-off:
4 zápasy, 3 asistence
Druhý nejproduktivnější hráč Škodovky (nejlepší nahrávač)
v základní části. Lepší byl už jen útočník Ján Sýkora (20 gólů
+ 20 asistencí). A také jeden
z nejvytíženějších členů modrobílé družiny. Každý zápas strávil na ledě téměř 23 minut (víc si připsal už jen obránce Petr Kadlec). Skvělý bruslař, platný
v defenzivě i v útoku, který rozhýbává přesnými pobídkami.

Vyřazení z předkola extraligového play-off po prohrané sérii s Mladou Boleslaví obránce stále nevstřebal.

„Chtěli jsme jít dál, ale Boleslav byla lepší a my jsme si postoupit nezasloužili," konstatuje Jeřábek, ve třiadvaceti letech opora hokejové Škody Plzeň a asistent kapitána.

Co rozhodlo o tom, že Středočeši se chystají na čtvrtfinále
a Škodovka na dovolenou?
Pro mě jako hráče je těžké to hodnotit. Udělali jsme asi víc chyb než soupeř. Už v prvním utkání v Plzni byla Boleslav důraznější, rychlejší, šla si víc za vítězstvím. Série nám začala utíkat mezi prsty už v úvodu. Svou roli v tom hrály zkušenosti, které měla na své straně Boleslav.

I proto, že Plzeň v závěru základní části ztratila zraněného Ondřeje Kratěnu, následně
 i Jozefa Baleje a kvůli trestu Nicholase Johnsona?
Máme mladý tým, a když vypadnou hned tři zkušení útočníci, jedna lajna, tak se ta díra těžko zaceluje. Vzadu navíc chyběl nemocný Michal Moravčík. Snažili jsme se bojovat i za ně, ale bylo to málo platné.

Že jste se rvali o výsledek až
do konce série, svědčí průběh čtvrtého utkání v Boleslavi.
Z nepříznivého stavu 0:3 jste snížili na 2:3, jenže soupeř už výhru nepustil.
Šlapali jsme, co to šlo, a měli jsme obrat na dosah. Za stavu 2:3 jsme si vypracovali
i další šance. Mohli jsme vyrovnat a začínalo by se od nuly. Puk poskakoval po brankové čáře, ale bohužel nám
to tam nepadlo. Párkrát jsme pak byli vyloučení, ve třetí třetině jsme ještě uhájili oslabení ve třech proti pěti, ale to nám vzalo i poslední síly. Následně jsme inkasovali čtvrtý gól a bylo hotovo.

Vyčerpávající muselo být i neustálé dohánění náskoku soupeře. Až na druhý zápas v Plzni, který jste vyhráli 2:1, to byla Boleslav, která vždy vedla. Hrála v tom roli nezkušenost týmu, přemotivovanost mladých hráčů
v úvodu utkání nebo co vlastně?
Většinou jsme na začátku dostali nějaký smolný gól, který nás trochu nalomil, zbrzdil, ale nehledal bych za tím nějakou zvláštní příčinu. Někdy vyhráváte, jindy prohráváte a důležitý je až konečný výsledek.

Jak hodnotíte vystoupení plzeňského týmu v předkole?
Na to, že jsme sérii odehráli s oslabeným mužstvem, tak tam všichni nechali maximum. Ale bohužel to na Boleslav se čtyřmi vyrovnanými lajnami nestačilo.

Vy jste patřil v předkole stejně jako v základní části k nejvytíženějším hráčům Škodovky. Jaké to je odehrát téměř třiadvacet minut za zápas?
Být na ledě co nejvíc, to chce asi každý. Dodá vám to jistotu, sebevědomí, ale jiné je to v základní části a jiné teď, když se během pěti dnů hrály čtyři zápasy. To už se projeví. Navíc jsme byli příliš vylučovaní a na oslabení stejně jako na přesilovky chodí téměř titíž hráči. Pět šest z nás, což
v zápasech běžících rychle po sobě bere síly.

Plzeň skončí v extralize devátá, ale vy jste odehrál skvělou sezonu vyšperkovanou sedmi góly a téměř třicítkou asistencí. Je to náplast na brzké vyřazení