Na přelomu roku Jeřábek odehrál mistrovství světa juniorů ve Spojených státech. Byl kapitánem českého týmu a teď má nakročeno i do elitního výběru.

Trenér Alois Hadamzcik zařadil Jeřábka mezi náhradníky pro nadcházející turnaj LG Games ve Švédsku.

„Když mě o tom říkal trenér Pejchar, tak jsem si myslel, že si ze mne střílí,“ přiznal plzeňský odchovanec.

„Zatím si nedovedu představit, že bych si mohl za áčko zahrát, ale je to lákavé,“ připustil Jeřábek.

V první řadě indiánů roste po boku extrazkušeného Jaroslava Modrého.

A jde mu to.

Ve statistikách se Jeřábek pohybuje v plusovém pásmu. V 36 startech si zatím připsal gól a pět asistencí.

Tři z nich v úterním duelu v Praze se Slavií. „Konečně jsem se nějak víc prosadil, bohužel z toho byl jen bod,“ litoval nájezdové porážky 3:4. „Ve druhé třetině jsme přitom hráli výborně, měli jsme převahu i šance, ale bez efektu. Sami jsme pak inkasovali takové hloupé góly,“ uznal.

Zato ho potěšilo vyzkoušet si v tom utkání repliku plzeňského dresu ze sedmdesátých let. „Když jsem se jako kluk chodil dívat na Pepíka Řezníčka, tak se hrálo v podobných dresech,“ zavzpomínal.

Tmavě modré triko s okřídleným šípem si chtěl dokonce nechat. „Jenže retrodresy jdou do dražby, takže bych si ho musel koupit,“ povzdychl si člen sportovní rodiny. Jeřábkova sestra Markéta hraje házenou za HC Plzeň.

Teď už však obránce myslí víc na souboj s Kladnem. „Soupeř je sice předposlední, ale jde mu stejně jako nám o hodně. Bude to těžké, ale věřím, že ten zápas s podporou diváků urveme,“ vyhlásil.