Zatímco na úvod doma proti Vítkovicím trefili v nájezdech druhý bod, z areny brněnské Komety odjížděli po nájezdech poraženi 2:3.

„Samozřejmě, že tři body by byly lepší, ale i ten jeden z Brna není špatný. V nájezdech nám chybělo to štěstí, které se k nám přiklonilo proti Vítkovicím. Ale tým šlapal a také jsem hráčům za výkon poděkoval,“ ohlédl se za úterním dramatem Marian Jelínek.

V tom zápase jeho svěřenci dvakrát vedli. Dvě třetiny 1:0 po trefě Tomáše Vlasáka z úvodního dějství a poté 2:1. To Hoviho v brněnské brance přelstil Duda.

Jenže vítězství nebylo indiánům souzeno. Domácí Pospíšil se totiž prosmýkl plzeňskou obranou, a ač tísněný, dokázal procpat puk mezi betony jinak jistého gólmana Adama Svobody.

„Obě branky, co Adam dostal, nebyly nijak světoborné, ale předtím tým mnohokrát podržel,“ zdůraznil kouč.

Nad nasazením Svobody do zápasu přes nervózní výkon brankáře v zahajovacím dějství, nijak neváhal.

„Pro mě to byla jasná volba. Adam sice proti Vítkovicím nebyl ve své kůži. Nahlodaly ho dva rychlé góly a puky od něj odskakovaly, ale potom v nájezdech ukázal, že se zlomit nedá a musí vědět, že má důvěru,“ potvrdil Jelínek.

Za stavu 2:2 dospěl zápas modrobílých soupeřů v hučící areně až k penaltové loterii, která bitvu značně protáhla.

Dominovali oba gólmani. Svoboda postupně zhatil šance Čermáka, Pospíšila, Zohorny, Hrušky, znovu Pospíšila a za maskou plzeňského brankáře se blýskl úsměv.

Navíc vzápětí šli indiáni do vedení. Překvapivě zásluhou muže, který nájezdy neproměňuje ani na tréninku – beka Františka Kaberleho.

„Když se neprosadili naši šutéři, tak jsem vsadil na překvapení,“ vysvětloval Marian Jelínek. Kaberleho exekuce zakončená trefou pod horní tyč ho také rozjařila. „Sport někdy nemá logiku a občas je třeba dát průchod intuici,“ uvedl kouč.

Jenže šťastnější ruku měl brněnský Zdeněk Venera. Do „nekonečné“ série vyslal Petra Hubáčka, který nejprve odvrátil porážku Komety a následně zařídil i druhý bod. Předtím totiž Duda přehnal svou fintu a Hoviho nepřekonal. „V play off bych mu vynadal. Stačilo, aby dal nějaký obyčejný gól,“ ocenil Dudovu imaginaci Jelínek.

A věří, že přesčasové koncovky zápasů přestanou indiány pronásledovat.

„Příště musí už všechny body zůstat doma,“ směřoval Jelínek svůj tým k zítřejšímu duelu v ČEZ Areně s Mladou Boleslaví.