Aktuálně třetí Škodovka narazí buď na Kometu Brno nebo na Olomouc, celky z páté respektive šesté příčky.

Rozhodlo o tom předposlední 51. kolo.

Plzeň prohrála na ledě jedenáctého Litvínova 1:5, ztratila třetí z minulých čtyř zápasů a vypadla tak z boje o první místo. Souboj o čelo se týká už jen vedoucího Liberce a druhého Třince.

„Šance na Prezidentský pohár je pryč, mrzí nás to, ale snažíme se zůstat pokorní,“ řekl trenér Ladislav Čihák.

Tým do vyřazovacích bojů dovedl hned v premiérové sezoně v roli hlavního kouče.

„Je třeba respektovat sílu soupeřů i vyrovnanost extraligy. Stejně jako jsme nahoře, tak to mohlo dopadnout hůř,“ připomněl Čihák.

Škodovka se do popředí tabulky vyhoupla až kolem Vánoc a postupně se protlačila do elitní čtyřky.

„Musím ocenit, jakou práci tým v zápasech odváděl a držel šanci na obhajobu trofeje,“ prohlásil sedmatřicetiletý trenér.

„Závěr základní části nám sice výsledkově úplně nevyšel, ale máme řadu zraněných. A když se vám rozpadnou dva nejúdernější útoky, tak se to nějak projeví. Ale ještě je před námi jedno kolo, jeden zápas, a ten chceme vyhrát,“ zdůraznil Čihák.

Plzeň na úplný závěr vyzve v pátek od 18.00 hodin doma dvanácté Karlovy Vary.

K pojištění třetího místa stačí Škodovce jakýkoliv bodový zisk bez ohledu na výsledek čtvrtého Mountfieldu.

Hradecký celek ztrácí na Plzeň dva body a k vymazání manka potřebuje zítra nutně urvat na ledě beznadějně posledních Pardubic výhru za tři body. A doufat, že Indiáni vyjdou v derby zkrátka.

Třetí celek po základní části se ve čtvrtfinále play-off už jistě utká s Olomoucí, na čtvrtého vyjde obhájce titulu z Brna.

„Otázky, koho bychom si přáli víc, si nedáváme. V play-off nás čeká tým z Moravy. Tečka. Navíc třetí místo po základní části ještě vede do Ligy mistrů, a my ji chceme hrát,“ řekl Čihák.

Po úterní porážce v Litvínově podrobil hráče důrazné kritice. „Poslední prohry jsou varováním. Nejde končit zápas s minus čtyřmi body na kontě, to si musí každý uvědomit. O to víc ale chceme souboj s Vary dotáhnout k vítězství,“ uvedl kouč.

„Do play-off je vždycky lepší jít s vítězstvím v zádech, trošku si ještě zvednout sebevědomí,“ souhlasil obránce Michal Moravčík.

„V posledních zápasech jsme hráli až moc na krásu. Chyběla nám rvavost, snaha tlačit se za gólem do brány. Bez toho ale nejde uspět, zvlášť v urputných střetnutích, které nás v play-off čekají. Věřím, že proti Varům to zase rozbalíme naplno a fanoušky potěšíme výhrou,“ uvedl Moravčík.