Člen známého hokejového rodu (otec byl skvělý útočník, děda z matčiny strany je legendární Jaroslav Pouzar) nasázel v 56 zápasech základní části 39 gólů, k nimž přidal 26 asistencí.

Mezi střelci se v historických tabulkách soutěže vyšvihl na druhé místo.

Angažmá v Plzni je tak pro 24letého snajpra výzvou.

V extralize si Rob zatím připsal jediný start, a to v sezoně 2012/13 za mateřské České Budějovice.

„Do Plzně mě brali jako střelce a já udělám maximum, abych očekávání naplnil,“ prohlásil další Jihočech v kádru Škodovky.

Neobáváte se, že v extralize se budou dávat góly hůř?

Vždycky záleží, jaký ten hráč dostane prostor, jak si spolu sedne konkrétní lajna. Když tohle klapne, tak nějaký potenciál v sobě mám. Extraliga je sice zase výš, ale věřím, že to zvládnu.

Předloni jste bojoval o místo v sestavě tehdy extraligového Chomutova. Proč to nevyšlo?

Nepovedla se mi příprava a pak už jsem se do toho nedostal. Mně to ale spíš pomohlo. Začal jsem na sobě zase víc pracovat, minulá sezona ve Vsetíně mi vyšla skvěle a také kvůli tomu jsem v Plzni.

Jak budete na Vsetín vzpomínat?

Hrozně rád. Ta sezona byla parádní. Dařilo se nám, lidi chodili a vytvářeli fantastickou atmosféru.

Budějovický Motor vás zpátky nelákal?

To jsme neřešil, ale je jasné, že Motor chce do extraligy. Moc bych to Budějkám přál. Vždyť jsem tam vyrostl a klub i fanoušci by si postup zasloužili. Tím, že v nové sezoně vítěz první ligy postoupí přímo, by to Motor mohl mít snazší. Jenže podobné ambice má také Vsetín.

V Plzni jste rozšířil jihočeskou enklávu. Už je docela početná, ne?

Je. Tím, že v Českých Budějovicích není extraliga, je Plzeň pro Jihočechy hodně atraktivní destinací. Navíc se tu hraje už nějaký čas dobrý hokej. Třeba s Mírou Indrákem jsme spolu hrávali, občas dokonce v jedné lajně. Uvidíme, třeba se to povede i v Plzni.

Tušíte do jakého útoku s vámi trenéři počítají?

Na ledě trénujeme zatím jen něco přes týden a zatím se to až tak neřeší. Postupně budou nějaké trojice krystalizovat směrem k zápasům (první přípravné utkání odehraje Plzeň v úterý v Milevsku právě s prvoligovými Českými Budějovicemi).

Co očekáváte od sezony?

Škodovka už dlouho hraje nátlakový útočný hokej, což by mi pro mě mohlo být dobré. Naposledy z toho byl v extralize bronz, když do finále chyběl Plzni jen kousek. A podobné cíle bude mít tým i v nové sezoně. Prvotním je postup do play-off nejlíp z první šestky. Pak už je to otevřené.