V nelehkých časech každá pozitivní zpráva potěší. Tahle zvlášť fanoušky hokejové Škody Plzeň.

Vedení extraligového klubu získalo na příštích pět let podporu společnosti Autocentrum Jan Šmucler.

Smlouva byla podepsána včera v plzeňském sídle firmy a Autocentrum Jan Šmucler se tak zařadí mezi nejvýznamnější partnery klubu.

„Mezi ty hlavní,“ upřesnil Martin Straka. „Moc si toho vážíme. Navíc se jedná o dlouhodobé spojení, které nám v těžké době přináší zase víc klidu. Jistotu v silném partnerovi. Výše podpory je pro nás klíčová a je o to cennější, že přichází v nynější nejisté době,“ zdůraznil po včerejším podpisu pětiletého kontraktu generální manažer HC Škoda Plzeň.

Autocentrum Jan Šmucler je česká rodinná společnost, která patří v západočeském regionu mezi největší prodejce automobilů značek Volkswagen, Škoda a dalších.

„Jsme rádi, že můžemev nelehkých časech podpořit hokejový tým Škody Plzeň na jeho cestě za dalšími sportovními úspěchy,“ reagoval jednatel společnosti Jan Šmucler s tím, že navázaná spolupráce zajistí klubu vozový park, kompletní servis a k tomu i finanční příspěvek na jednotlivé sezony.

„Cítíme se být Plzeňáky, ryze českou firmou, a spojení s plzeňským hokejem, dvou úspěšných subjektů, nám proto připadá přirozené,“ přidala se Martina Šmuclerová, jednatelka společnosti zodpovědná za prodej a marketing.

Konkrétní suma, kterou hokejový klub získá, nebyla zveřejněna, ale z úsměvu Martina Straky šlo vyčíst, jak se mu ulevilo.

„Máme za sebou nelehkou dobu ovlivněnou koronavirovou krizí. Extraliga se nedohrála, což nám přineslo určité problémy, ale před novou sezonou se situace, zdá se, začíná uklidňovat. Nově podepsaná smlouva je toho důkazem, jsme za to vděční, a já věřím, že další budou následovat,“ prohlásil šéf hokejové Škodovky.

Hokejovému klubu předtím v nelehké době pomohlo také město Plzeň a spekulovalo se, že třímilionová injekce odvrátila hrozící prodej extraligové licence.

„Až takhle bych to nevnímal. Situace byla hodně vážná, město nám moc pomohlo, ale teď doufám, že už vše poběží, jak má. Mužstvo na sezonu máme solidně poskládané a těšíme se na 18. září, až začne nový ročník extraligy,“ uvedl Martin Straka.