Naposledy v úterním duelu přemohli v ČEZ Areně 4:3 Pardubice a do bojů o prestižní trofej jdou jako vítězové Východní divize.

„Účast ve finálovém turnaji byla naším cílem a rozhodně nechceme udělat ostudu ani tam,“ prohlašuje plzeňský asistent Michal Straka.

Západočeši už vědí, že prosincový Red Bulls Salute rozehrají v rakouské Vídni, která bude také dějištěm duelu o první i třetí místo. Další boje hostí Salcburk.

A na úvod play off čeká Plzeň švédská Lulea, druhý tým Severní divize. Česko – švédské bude ve Vídni i další čtvrtfinále České Budějovice – Jokerit. V Salcburku se utká Frölunda s Linköpingem a Pardubice s domácími Red Bulls.

„Na finále zatím nemyslíme, teď se soustřeďujeme na zahájení extraligy,“ říká Michal Straka.

„V neděli večer bychom měli nastoupit ještě k přípravnému utkání v německém Straubingu, kde nejspíš většinu opor necháme odpočinout,“ oznamuje Michal Straka.

Dobrá zpráva je, že útočník Pavel Mrňa, který nedohrál souboj s Pardubicemi, je v pořádku. A záhy by měl do sestavy naskočit i Kanaďan Geoff Kinrade. „Počítáme s ním do nedělního souboje,“ potvrzuje Michal Straka. Návrat druhého ze zámořských obránců Nicholase St. Pierra je však stále v nedohlednu.

Extraligu zahájí Plzeň v pátek 16. září v Praze duelem se Spartou a dva dny nato se v ČEZ Areně utká s Vítkovicemi. Domácí premiéru bude provázet bohatý doprovodný program včetně pozápasové autogramiády hráčů áčka.