Před koncem třetí čtvrtiny běžící soutěže má jednadvacetiletý útočník plzeňské Škodovky na kontě už 21 branek a jistě směřuje za obhajobou střelecké koruny. Zásahy číslo 19 až 21 si dravé křídlo připsalo v pátečním utkání s Litvínovem, v němž Kubalík hattrickem přispěl k výhře Indiánů 4:2.

Byl to váš nejpovedenější výkon v sezoně?
Zápas se povedl celému týmu. Hráli jsme dobře celých šedesát minut, Litvínov jsme k ničemu podstatnému nepustili a výhra 4:2 tomu odpovídá.

Vážíte si hattricku víc, než čtyř gólů v říjnovém utkání v Brně?
Tehdy jsem sice dal čtyři góly, ale ten zápas jsme prohráli. Teď jen tři, ale bereme za výhru tři body a ty v naší situaci potřebujeme jako sůl.

Proti Litvínovu jste podali daleko sebevědomější výkon než v minulých domácích zápasech. Co se změnilo?
Je pravda, že před pár zápasy jsme byli hodně dole. Báli jsme se hrát, počínali jsme si zbrkle, ale výhry na přelomu roku v Mladé Boleslavi a ve Vítkovicích nás zvedly. Potvrdili jsme si, že umíme hrát. Že nám jdou věci, o nichž jsme si mysleli, že jsme je zapomněli.

Litvínov se dostal do vedení a i když jste dokázali srovnat na 2:2, stále bylo na rozhodnutí spousta času. Objevil se červík pochybností?
Ne. Věděli jsme, že máme více ze hry, chtěli jsme v tom pokračovat a povedl se nám už nástup do třetí třetiny. Nájezdy obvykle nedávám a jsem moc rád, že tentokrát mně to vyšlo.

Zdá se, že s Tomášem Svobodou si v útoku výborně rozumíte.
Ano, rozumíme si na ledě i mino něj. Jsme si hodně podobní a funguje nám to spolu. Ale skvěle k nám zapadá i Ondra Kratěna.

Vy jste ti divoši, které on jako klidná síla diriguje?
Tak nějak to je (smích).

Nehrozí, že po třech výhrách v řadě polevíte?
Myslím, že ne, protože to jsou právě jen tři výhry po sobě a my v naší situaci potřebujeme přidat ještě další.

Bude hrát nějakou roli, že v dalších kolech vás čekají souboje na ledě celků ze dna tabulky, v neděli v Karlových Varech a příští pátek v Pardubicích?
Ne. My musíme hrát stejně proti jakémukoliv soupeři a dál sbírat body.