„V dlouhé pauze to bude pro hráče příjemná změna. Poznají jiné prostředí a jiné soupeře než dosud,“ říká plzeňský asistent Milan Razým.

Přechodné útočistě najde nejlepší tým extraligy pod Alpami poblíž městečka Langnau, kde se od pátku zúčastní turnaje Ilfis Center Trophy.

Ten kromě Plzně hraje pořádající SCL Tigers, předposlední tým švýcarské nejvyšší soutěže, beznadějně poslední Ambri Piotta, ale také druhá Servette Ženeva.

Zahraniční misi však indiáni zahájí už zítra přípravným zápasem na ledě FC Fribourg.

„To je tým z prostředka tamní ligy, ale svou kvalitu mají i naši další soupeři,“ podotýká Razým.

Švýcarské celky sázejí na kanadský styl hokeje, sestavy se hemží zámořskými hráči, jejich hra patřičnou tvrdostí. „Před play off půjde o cennou konfrontaci,“ míní Razým.

Výhled do budoucna kalí Plzeňským jen pokračující zdravotní trable Martina Straky. „To je obrovská komplikace,“ připouští asistent trenéra.

„Martin se zranil začátkem ledna, a tak jsme věřili, že do play off bude v pořádku. Po zprávě, že jde o únavovou zlomeninu, musíme hledat varianty i pro ten nejkatastrofičtější scénář.“

Až na Straku cestuje plzeňský tým do Švýcarska kompletní. „Bohužel sešlo z testu útočníka Ivana Padělka z prvoligového Tábora, který by nám měl vypomoci v play off,“ říká Razým.

Po návratu už bude Plzeň ladit formu na závěr extraligy. To středečním zápasem v Litvínově a v pátek doma se Spartou dokončí modrobílí základní část, aby potom jako vítězové rozehráli 18. března play off. Zatím proti neznámému soupeři.