Skóre sobotního unikátního duelu Winter Classic otevřel po půl minutě zápasu útočník Škody Plzeň Indrák. Jenže za necelé dvě minuty vyrovnal Kružík.

"Měli jsme skvělý nástup, naše lajna dobře forčekovala. Holy (Holešinský) mě krásně našel, ale důležité bylo, že mě nikdo nehlídal a stačil jsem zasunout puk do brány. Kluziště je extrémně úzké, ale led je lepší než ráno. Jsme ale rádi, že můžeme tady hrát. Zažil jsem Winter Classic v Brně, tady je to hodně podobné a vzpomínky se mi teď vybavily," říkal Miroslav Indrák.

Ve 28. minutě Schleiss krásnou přihrávkou pobídl Holešinského ke skórování a slovenský útočník vrátil Plzni vedení. O pět minut později zvýšil na 3:1 Schleiss, který v oslabení vystihl přihrávku karlovarských hokejistů ve vlastní třetině. Gól plzeňského kapitána potvrdilo i video kvůli možnému hraní rukou.

"Byl jsem si hodně jistý regulérností gólu, protože jsem puk, který skákal jako hopík, trefil hokejkou. V ledě se sice objevují díry, ale neřešíme je a zápas si užíváme. Zápas pod otevřeným nebem jsem před osmi lety nehrál, protože jsem byl zraněný. Je to super akce, kterou si člověk musí užít," uvedl Jan Schleiss.

Hokejisté Škody Plzeň.Hokejisté Škody Plzeň.Zdroj: fb Škoda Plzeň

Na začátku třetí třetiny využil přesilovku Lev a na 5:1 záhy zvýšil Laakso a vyhnal explzeňského gólmana Frodla z brány.

"Po zraněních se moje hra neustále zlepšuje. Je skvělé, že jsem proti Varům skóroval, a pomohl tak týmu znovu vyhrát derby. Miluji toto město a tým. Snažím se pro tým udělat maximum a rád bych tu hrál i v budoucnu. Mám v Plzni mnoho přátel, fanoušci jsou tu úžasní a ke mně přátelští," svěřil se finský obránce Aleksi Laakso.

Necelých deset minut před koncem střetnutí dal poslední gól utkání karlovarský Bartejs.

"Dneska jsme podali velmi dobrý výkon. Vstřelili jsme góly v oslabení, v přesilovce i při hře pět na pět, takže jsme spokojení. Kluky nabádáme, aby víc stříleli, což hráči dneska splnili. Zápas měl skvělou kulisu, diváci byl skvělí," prohlásil trenér Škody Plzeň Petr Kořínek.

Trenérský štáb Indiánů dal v brance přednost Samuelu Hlavajovi, který ve středu na Spartě nedochytal. "Všichni si budeme Winter Classic pamatovat. Zápas jsme odehráli ve stoprocentním nasazení, hráli jsme výborně, Vary jsme nepouštěli do šancí a zasloužili jsme si vyhrát. Horší bylo umělé osvětlení a občas se mi ztrácel puk kvůli odrazu tmy za mantinelem," konstatoval Hlavaj.

Hokejisté Škody Plzeň.Hokejisté Škody Plzeň.Zdroj: fb Škoda Plzeň

Kromě Indráka si před osmi lety za Škodu zahrál Winter Classic i Jakub Lev. "V Brně to bylo hodně. Tribuny byly strmější, protože byly postaveny z lešení, a proto se na zápas vešlo více diváků. Teď v Klingenthalu byla fantastická kulisa, musím poděkovat fanouškům. Překvapily mě dobré podmínky včetně ledu. V Brně jsme prohráli, teď vyhráli, takže budu mít dobré vzpomínky. Důležitý je výsledek, udělali jsme nějaké chyby, ale pozitivní věci převažují.

Díky výhře Plzeň vystřídala v tabulce Karlovy Vary na jedenáctém místě. Další zápas čeká Indiány už v neděli od 16 hodin na Kladně.