Plzeňský tým v minulých zápasech sice sužovaly nemoci a zranění, ale i bez řady opor dokázal bodovat a udržet se na druhé příčce tabulky.

Naposledy však Škodovka doma přes srdnatý výkon padla s pražskou Spartou, předtím s Hradcem brala jen bod, a v pátek tak bude odrážet útok třetí a jen o bod horší Boleslavi.

„Zápasy teď běžely rychle po sobě, nám se navíc sešla čtyři utkání doma, takže už bylo třeba si od hokeje odpočinout. Vyvětrat si hlavy. Od středy ale normálně zařezáváme a chystáme se na Boleslav," uvedl Ladislav Čihák. „Čeká nás nepříjemný soupeř, jehož hra je založena na bruslení, důrazu i šikovnosti. Zaslouženě se drží nahoře, ale do Boleslavi jedeme odhodlaní vzít si zpátky doma ztracené body," zdůraznil asistent plzeňského trenéra.

Jenže indiánská družina sice ožila, počet marodů však výrazně neklesl. Do sestavy se vrátí jen uzdravený Marcel Hossa. „Mimo hru zůstávají obránci Petr Kadlec s Michalem Moravčíkem a z útočníků Ryan Hollweg, Ondřej Kratěna a nejistý je start Miroslava Preisingera," připomněl Čihák. „Příležitost dostanou znovu mladí hráči, které jsme si stáhli z druholigových Klatov a proti Spartě odvedli slušnou práci."

V plzeňské defenzivě se objeví Lukáš Chalupa, Jan Holý, v útoku Matěj Beran nebo Filip Suchý. „Možná nejmladší celek v extralize bude ještě mladší," podotkl Čihák.

„Když vám chybí hráči jako Káca (Kadlec) nebo Krtek (Kratěna), tak je to znát, ale jsme tým a musíme se s tím vyrovnat," prohlásil útočník Jaroslav Kracík.

Centr elitní plzeňské řady míní, že čtyři domácí zápasy po sobě stačily. „Sice je fajn, když vám fandí přes šest tisíc diváků, jako se Spartou, ale chce to změnu. Jen jsme nemuseli jet hned do Boleslavi," posteskl si Kracík s úsměvem. „Bolka doma zatím vždy bodovala a Plzni se tu prý dlouhodobě nedaří. Tak je na čase to změnit," vyhlásil.

A v čem spočívá kouzlo boleslavské arény? „Dlouho se motali mezi extraligou a první ligou. Posmívali se jim, že BK v názvu znamená barážový klub a teď hrají nahoře, což si užívají hráči i diváci. Tým navíc skvěle diriguje David Výborný," upozornil Čihák.

Pohled do statistik napovídá, že se střetnou celky s podobnou bilanci. Jak Plzeň, tak její soupeř má z minulých devíti utkání šest výher. Bruslaři ale v posledních čtyřech zápasech ztratili jen dva body, naopak Indiáni čtyři.