Indiáni zdolali Spartu až v nájezdech

Plzeň - Ve třetím kole zdolali hokejisté Plzně na domácím ledě hosty ze Sparty. Zápas pro ně ale nebyl jednoduchý, rozhodovalo se až v nájezdech, kde byla Plzeň úspěšnější.

21.9.2010

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 4:3 po samostatných nájezdechFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Úvod zápasu patřil sebevědomějším hostům. Ti až příliš snadno pronikali do pásma indiánů a domácí brankář Salfický se měl co činit. V první třetině zasahoval šestnáctkrát, zatímco jeho protějšek Pöpperle čelil jen deseti střelám. Sparta také už v 5. minutě otevřela skóre. Salcido zabojoval za domácí brankou, přistrčil Kůrkovi a najíždějící obránce O´Brien trefil přesně horní růžek plzeňské svatyně. A za tři minuty už Pražané vedli o dva góly. Domácí Dresler stihl ještě zabránit ve skórování Hlinkovi, byl však vyloučen za sekání a hosté výhodu po 13 vteřinách využili. Zpoza branky přihrával Ručinský a nekrytý Broš lehce skóroval. Plzeň v těch momentech hrála rozpačitě a bez obvyklého důrazu. V šancích se dvakrát sice ocitl Kovář, ale trefoval jen Pöpperleho. Ve 14. minutě ale přišel obrat. To průnik Tvrdíka, který se překvapivě vrátil do plzeňské sestavy, zakončil nadvakrát Johnson.

Oživlí domácí poté přidali na pohybu i důrazu. Trenér Jelínek navíc míchal sestavou a v 27. min. měl šťastnou ruku. Nově sestavený útok zařídil vyrovnání. Vostřák střílel z pravého kruhu a J. Heřman tečí prakticky při prvním kontaktu s pukem skóroval. Plzeň poté i díky obětavosti svého kapitána Straky přežila několik oslabení, dokonce minutu a půl o dva muže. Přispěl k tomu i Salfický, který napravoval předchozí zbrklé vyhození puku mimo led. Ramenem vyrazil bombu Gulašiho a bleskově nataženým betonem vytěsnil ránu Výborného mířící k tyči. Poté se indiáni stále častěji ocitali ve sparťanském pásmu a zatápěli hostům. Dvořák zády k brance bekhendovou kulisárnou Pöpperleho ještě nepřekvapil, ale v závěru druhé části se Plzeňští dočkali bleskově využitou přesilovkou. Vedení modrobílým zajistil dalekonosnou ranou nad lapačku sparťanského brankáře obránce Modrý.

Záhy po otevření třetího dějství byl však stav pokračující hokejové bitvy zase vyrovnaný. Změť hráčů před Salfickým prostřelil z dálky při signalizované výhodě Jan Hanzlík. Urputný boj o rozhodující gól se přiostřil, přibývalo osobních soubojů, šarvátek i vyloučení. Dohrávalo se v bouřlivé atmosféře. Přečíslení tří na jednoho zakončoval Johnson, ale mířil vedle. Na plzeňském brankáři ztroskotali zase Hejda s Treilellem a zápas tak dospěl do prodloužení.

Hned v 61. minutě si mezi kruhy vybruslil Straka, ale Pöpperle kryl. Kůrka zasáhl Salfického do masky, ale skóre se neměnilo, došlo i na samostatné nájezdy. Ten rozhodující a jediný proměnil plzeňský kapitán Straka a zajistil domácím druhý bonusový bod.

Plzeň – Sparta Praha 4:3 sn

Muž zápasu: Dvořák.

Třetiny: 1:2, 2:0, 0:1 – 1:0. Branky a nahrávky: 14. Johnson (Tvrdík), 27. J. Heřman (Vostřák, Stránský), rozh. nájezd Straka – 5. O´Brien (Kůrka, Salcido), 8. Broš (Rusinský), 43. Jan Hanzlík (Hromas, Koreis). Rozhodčí: Pešina, Turčan – Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:9, využití: 1:1. Diváků: 6121.

Plzeň: Salfický – Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, Dresler, St. Pierre – Lammers, Straka, Vlasák – Vostřák, Jan Kovář, Petruška – Langfeld, Tvrdík, Johnson – Stránský, M. Heřman, Dvořák – navíc od 26. min. J. Heřman. Trenér: Jelínek.

Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Gulaši, O'Brien, Jan Hanzlík, Macholda, Philips, Salcido – Bartánus, Koreis, Hromas – Kůrka, Broš, Ručinský – Ton, D. Výborný, Smoleňák – Hlaváč, J. Hlinka, Treille. Trenér: Holaň.

21.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pražský výběr

Pražský výběr jede do plzeňské Alfy

Příloha Vánoční města

V Deníku vyjde příloha Vánoční města západních Čech

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

Plzeňan proměnil byt v pěstírnu konopí, úrodu sklidila policie

Plzeň – Trest 37letého muže závisí na znaleckém rozboru.

FOTOGALERIE: Sedmá výhra. Indrák slavil hattrick

Plzeň - Hokejová Škoda Plzeň vrátila obhájcům titulu porážku. Kometu po přestřelce udolala 5:4