Indiáni zdolali Spartu až v nájezdech

Plzeň - Ve třetím kole zdolali hokejisté Plzně na domácím ledě hosty ze Sparty. Zápas pro ně ale nebyl jednoduchý, rozhodovalo se až v nájezdech, kde byla Plzeň úspěšnější.

21.9.2010

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 4:3 po samostatných nájezdechFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Úvod zápasu patřil sebevědomějším hostům. Ti až příliš snadno pronikali do pásma indiánů a domácí brankář Salfický se měl co činit. V první třetině zasahoval šestnáctkrát, zatímco jeho protějšek Pöpperle čelil jen deseti střelám. Sparta také už v 5. minutě otevřela skóre. Salcido zabojoval za domácí brankou, přistrčil Kůrkovi a najíždějící obránce O´Brien trefil přesně horní růžek plzeňské svatyně. A za tři minuty už Pražané vedli o dva góly. Domácí Dresler stihl ještě zabránit ve skórování Hlinkovi, byl však vyloučen za sekání a hosté výhodu po 13 vteřinách využili. Zpoza branky přihrával Ručinský a nekrytý Broš lehce skóroval. Plzeň v těch momentech hrála rozpačitě a bez obvyklého důrazu. V šancích se dvakrát sice ocitl Kovář, ale trefoval jen Pöpperleho. Ve 14. minutě ale přišel obrat. To průnik Tvrdíka, který se překvapivě vrátil do plzeňské sestavy, zakončil nadvakrát Johnson.

Oživlí domácí poté přidali na pohybu i důrazu. Trenér Jelínek navíc míchal sestavou a v 27. min. měl šťastnou ruku. Nově sestavený útok zařídil vyrovnání. Vostřák střílel z pravého kruhu a J. Heřman tečí prakticky při prvním kontaktu s pukem skóroval. Plzeň poté i díky obětavosti svého kapitána Straky přežila několik oslabení, dokonce minutu a půl o dva muže. Přispěl k tomu i Salfický, který napravoval předchozí zbrklé vyhození puku mimo led. Ramenem vyrazil bombu Gulašiho a bleskově nataženým betonem vytěsnil ránu Výborného mířící k tyči. Poté se indiáni stále častěji ocitali ve sparťanském pásmu a zatápěli hostům. Dvořák zády k brance bekhendovou kulisárnou Pöpperleho ještě nepřekvapil, ale v závěru druhé části se Plzeňští dočkali bleskově využitou přesilovkou. Vedení modrobílým zajistil dalekonosnou ranou nad lapačku sparťanského brankáře obránce Modrý.

Záhy po otevření třetího dějství byl však stav pokračující hokejové bitvy zase vyrovnaný. Změť hráčů před Salfickým prostřelil z dálky při signalizované výhodě Jan Hanzlík. Urputný boj o rozhodující gól se přiostřil, přibývalo osobních soubojů, šarvátek i vyloučení. Dohrávalo se v bouřlivé atmosféře. Přečíslení tří na jednoho zakončoval Johnson, ale mířil vedle. Na plzeňském brankáři ztroskotali zase Hejda s Treilellem a zápas tak dospěl do prodloužení.

Hned v 61. minutě si mezi kruhy vybruslil Straka, ale Pöpperle kryl. Kůrka zasáhl Salfického do masky, ale skóre se neměnilo, došlo i na samostatné nájezdy. Ten rozhodující a jediný proměnil plzeňský kapitán Straka a zajistil domácím druhý bonusový bod.

Plzeň – Sparta Praha 4:3 sn

Muž zápasu: Dvořák.

Třetiny: 1:2, 2:0, 0:1 – 1:0. Branky a nahrávky: 14. Johnson (Tvrdík), 27. J. Heřman (Vostřák, Stránský), rozh. nájezd Straka – 5. O´Brien (Kůrka, Salcido), 8. Broš (Rusinský), 43. Jan Hanzlík (Hromas, Koreis). Rozhodčí: Pešina, Turčan – Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:9, využití: 1:1. Diváků: 6121.

Plzeň: Salfický – Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, Dresler, St. Pierre – Lammers, Straka, Vlasák – Vostřák, Jan Kovář, Petruška – Langfeld, Tvrdík, Johnson – Stránský, M. Heřman, Dvořák – navíc od 26. min. J. Heřman. Trenér: Jelínek.

Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Gulaši, O'Brien, Jan Hanzlík, Macholda, Philips, Salcido – Bartánus, Koreis, Hromas – Kůrka, Broš, Ručinský – Ton, D. Výborný, Smoleňák – Hlaváč, J. Hlinka, Treille. Trenér: Holaň.

21.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař12 200 Kč

Tesaři Tesař. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Zájemci o práci, je nutné předem telefonicky domluvit čas schůzky!!! na tel.: 775 008 200, popř. e-mail: personalnioddeleni@dukralstavby.cz , , Místo výkonu práce: celá ČR, Nabízíme zajištění ubytování. , Kontaktní osoba: Zuzana Konkolová, tel.: 775 008 200, e-mail: personalnioddeleni@dukralstavby.cz. Pracoviště: Dukral stavby, s.r.o. čr, 301 00 Plzeň 1. Informace: Konkolová, +420 775 008 200.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Zámečník12 200 Kč

Stavební zámečníci Zámečník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 100. Poznámka: Zájemci o práci, je nutné předem telefonicky domluvit čas schůzky!!! na tel.: 775 008 200, popř. e-mail: personalnioddeleni@dukralstavby.cz , , Místo výkonu práce: celá ČR, Nabízíme zajištění ubytování. , Kontaktní osoba: Zuzana Konkolová, tel.: 775 008 200, e-mail: personalnioddeleni@dukralstavby.cz. Pracoviště: Dukral stavby, s.r.o. čr, 301 00 Plzeň 1. Informace: Konkolová, +420 775 008 200.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební truhlář12 200 Kč

Stavební truhláři Truhlář. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Zájemci o práci, je nutné předem telefonicky domluvit čas schůzky!!! na tel.: 775 008 200, popř. e-mail: personalnioddeleni@dukralstavby.cz , , Místo výkonu práce: celá ČR, Nabízíme zajištění ubytování. , Kontaktní osoba: Zuzana Konkolová, tel.: 775 008 200, e-mail: personalnioddeleni@dukralstavby.cz. Pracoviště: Dukral stavby, s.r.o. čr, 301 00 Plzeň 1. Informace: Konkolová, +420 775 008 200.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Instalatér, topenář15 000 Kč

Stavební klempíři Klempíř. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Životopisy zasílat e-mailem na: personalnioddeleni@dukralstavby.cz , , Minimální požadavek:, - standartní stavební klempířina - bytové a rodinné domy, renovace., Výhodou:, - umělecká klempířina a klempířina historických budov., , Požadujeme: spolehlivost a zodpovědnost,ŘP sk. B, Výhodou ŘP sk. C a D, uživatelsky MS office - Word, Excel, internet, časová flexibilita, , Pro uchazeče ze vzdálenějších krajů možnost ubytování., Nástup možný ihned.. Pracoviště: Dukral stavby, s.r.o., Edvarda Beneše, č.p. 2439, 301 00 Plzeň 1. Informace: Konkolová, +420 775 008 200.

Univerzita získá na výzkum skoro 197 milionů korun

Řidička nehodu u Kožlan nepřežila

Okouzlující slečna přichází

Plzeň - Revuální opereta Okouzlující slečna připomene kouzlo rozverných filmových komedií z 30. let minulého století, na Malé scéně má premiéru v sobotu večer.

Žinkovy – V obci hořela veranda rekreační chalupy. Hasiči evakuovali osoby.

Tři příběhy. Únor '48 měnil osudy lidí

Plzeňský kraj - Letos si připomínáme 70 let od událostí, které se do české historie zapsaly nejprve jako Vítězný únor, později jako únorový puč. Komunistický převrat, po němž byl v tehdejším Československu nastolen totalitní režim, vyvrcholil 25. února 1948.

Bude to boj. Také Kanada chce medaili, říká před zápasem o bronz Vlasák

Plzeň – Na medaili z vrcholné akce čekají čeští hokejisté dlouhých šest let. To si z mistrovství světa přivezli bronz a teď mohou přidat stejný kov s olympijským puncem. Což národní tým dokázal naposledy před dvanácti lety v Turíně.