Dvakrát k soupeřům vyjedou v závěru týdne hokejisté Škody Plzeň.

V neděli čeká Indiány derby v Karlových Varech a už dnes zakončí úvodní čtvrtinu základní části v Chomutově soubojem s tamními Piráty.

Na sever vyráží Škodovka jako třetí tým extraligy a za určitých okolností se může vrátit na čelo tabulky.

A to ještě pořadí v soutěži ovlivňuje nestejný počet odehraných zápasů. Třeba vedoucí Sparta s 26 body na kontě má o dvě utkání víc než soupeři za jejími zády.

„Za Spartou zaostáváme o tři body, ale za námi jsou natlačené zase další týmy. Dál platí, že postavení v tabulce neřešíme, ale v každém utkání se snažíme bodovat," řekl plzeňský kouč Michal Straka.

Škodováci, kteří s výrazně omlazeným týmem patří k překvapením sezony, naposledy v neděli porazili doma Zlín po nájezdech 3:2. Předtím sice padli v Třinci 1:5, ale to měli za sebou šest zápasů,
v nichž vždy bodovali.

„Plán na čtvrtinu, zisk 21 bodů, jsme už překročili, ale nechceme polevit. Ne každá čtvrtina musí být takhle úspěšná. Teď se soustředíme na zápas v Chomutově," prohlásil Michal Straka před duelem s extraligovým nováčkem. „Piráti sice nedávají moc gólů, ale výborně brání a doma jsou s tím úspěšní. Kluci jsou v pohodě, nažhavení, ale jsme si vědomi, že prosadit se tam nebude jednoduché."

Po dvanácti kolech devátý Chomutov totiž 13 ze svých 17 bodů nasbíral právě v domácím prostředí a naprázdno tu vyšel jen jednou.

Podle Straky bude třeba otupit hlavně dva útočné hroty soupeře Michala Vondrku a Romana Červenku. „Téměř neslézají z ledu a tvoří hru Pirátů," připomněl trenér.

Do plzeňské sestavy se po překonání zdravotních trablů vrací střelec Marcel Hossa, v brance dostane znovu příležitost dvojka Patrik Polívka. „Proti Zlínu odvedl výborný výkon a bude v brance pokračovat," potvrdil hlavní kouč.

Dnešní zápas v chomutovské SD Areně začíná v 17.30 hodin.