Diváci hlasitě obviňovali šéfa soutěže, že svým verdiktem v registrační aféře zničil indiánům sezonu. Západočeši totiž včera v souboji dvou celků namočených do této podivné kauzy podlehli doma Mladé Boleslavi 2:4.

Zápas s 36. kola s posledním týmem soutěže se modrobílým hrubě nevyvedl a už poněkolikáté tak tým bojující ještě o proniknutí do předkola play off promarnil šanci přiblížit se celkům před sebou.

„Nezvládli jsme další setbol. Špatně jsme začali a stejně špatně skončili,“ konstatoval po boji smutně plzeňský asistent Milan Razým.

Přitom v úvodu indiáni bezmála devět minut na soupeře tlačili. Jenže gól nedali a stihla je odplata.

V 9. min. totiž chybu v domácí rozehrávce potrestal rozjetý Lehikoinen pálící pod horní tyč svatyně hájené tentokrát Hanuljakem.

Z Chomutova půjčený gólman si extraligu za indiány zachytal teprve podruhé. První třetina jeho plzeňské premiéry však měla pro Hanuljaka hořkou příchuť.

Ze čtyř pokusů hostů dvakrát inkasoval, podruhé ve 13. minutě. To vyjel k zadnímu mantinelu zachytit puk, jenže ten nečekaně zamířil zpět před branku a Nouza pohodlně zavěsil.

„Ten gól nepočítám, to byla náhoda. Ale první branku jsem mohl chytit,“ svěřoval se šestadvacetiletý brankář. Spražená Plzeň se do hry vrátila až před pauzou využitou přesilovkou, kdy boleslavského Schwarze překonal hbitý Vlasák.

Ve druhé třetině Boleslav ještě přidala a dostávala Plzeň do úzkých. Ta však dál bojovala.

Kapitán Straka naskakoval ve dvou útocích, ale vše marné. Jako když nabídl šanci Vlasákovi a ten před odkrytou brankou promáchl.

Hanuljak se potom blýskl, když lapačkou zlikvidoval střelu Vrbaty zblízka. Až když Vrbata před druhou pauzou dvakrát po sobě fauloval, Plzeň srovnala. Za Schwarze protlačil zblízka puk Kovář.

Očekávaný tlak domácích ve třetí části však už nepřišel. Jen Martin Heřman trefil tyčku a následoval krušný konec.

Ve 46 minutě ještě Plzni snad prvně popřálo štěstí, protože střela najíždějícího Macha propadla Hanuljakovi mezi betony, ale došourala se mimo tyče. Ovšem poté nejprve nekrytý Gajovský zblízka a následně Boháč zpečetili porážku indiánů.

„Štěstí přeje připraveným a to jsme tentokrát my nebyli,“ připustil Milan Razým.

„Hrajeme špatně do obrany a to nás nikoliv poprvé srazilo do kolen. Navíc když na nás dolehne nutnost vyhrát, nedokážeme podat jako tým kompaktní výkon,“ hledal příčiny porážky útočník Radek Duda.

HC Plzeň 1929 – BK Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Vlasák (Straka, Jiří Hanzlík), 39. Jan Kovář (Jiří Hanzlík, Vlasák) – 9. Lehikoinen (Vrbata), 13. Nouza (Čížek), 55. Gajovský (Marušák, Divíšek), 56. Boháč. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Rozhodčí: Mikula, Minář – Lederer, Vengřín. Diváků: 5715.

Sestavy:

Plzeň: Hanuljak – Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Slaney, Frolo – Duda, Straka, Vlasák – Stránský, Jan Kovář, Pitule (21. M. Heřman) – Plášek, Haman, Diviš – Vostřák, Obdržálek, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Mladá Boleslav: Schwarz – Žabka, Mikuš, Rýgl, Hay, Marušák, Macháček, Čížek, Lehikoinen – Bahenský, Divíšek, Macho – Barney, Štefanka, Boháč – Vrbata, Nouza, Matějovský – Loskot, Tvrdík, Gajovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.