Jestliže extraligu rozjeli hokejisté Škody Plzeň úspěšně povzbuzeni výhrami v Champions Hockey League (CHL), nyní se trápí.

Prohráli počtvrté v řadě a doufají, že v osmifinále Ligy mistrů dají zapomenout na neradostnou situaci z domácí soutěže.

Škodovce stojí v cestě italský klub z Bolzana. Úvodní zápas na ledě Lišek začne v úterý v 19.45 hodin. Odveta v Plzni je na programu 20. listopadu od 17.00 hodin.

Ve středisku regionu Trentino-Alto Adige na severu Itálie na sebe narazí celky v odlišném rozpoložení. Bolzano o víkendu slavilo třetí výhru v řadě a v soutěži EBEL patří Liškám druhá příčka. Prohrávající Plzeň klesá extraligovou tabulkou.

O to víc stojí škodováci o prodloužení svého tažení ze základní části CHL, v níž ovládli všech šest zápasů.

„Změníme prostředí, oproti extralize bude jiný soupeř i styl hokeje.To vše nám může nahrát,“ podotkl před včerejším odjezdem na jih Tyrolska hlavní kouč Ladislav Čihák.

Jedno se nemění.

„Chceme uhrát co nejlepší výsledek s cílem vybojovat si postup do čtvrtfinále,“ prohlásil plzeňský trenér.

Do Bolzana vzal kompletní sestavu. „Po návratu si kluci odpočinou, nyní však čekám od všech maximální výkon.

Narazíme na bojovného soupeře s řadou Kanaďanů, který dobře brání,“ upozornil Čihák.

Svému týmu dál věří.

„Náš problém není v kondici, v systému, ale jen v hlavách hráčů. Tvoříme hru, soupeře přestřílíme, ale nedáváme góly. A to ani v přesilovkách,“ připustil trenér.

Zlomit to podle Čiháka může jen obětavý výkon všech hráčů. „Chce to tlačit se důrazně do koncovky a být v tom hladoví,“ burcoval hlavní trenér.

Na rozdíl od nedělního duelu s Vítkovicemi, který Indiáni prohráli po nájezdech 2:3, by plzeňskou branku měl v Itálii hájit Dmitrij Milčakov.

Povzbudit Škodovku do Bolzana vyrazila zhruba čtyřicítka fanoušků.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně v CHL je David Stach (3 góly + 8 asistencí), italský celek táhne jednatřicetiletý kanadský útočník Michael Blunden (5 gólů + 1 asistence).