Indiáni vymazali Spartu. Z Prahy vezou výhru 2:0

Plzeň - Hokejová Škoda Plzeň vyhrála v předehrávce 18. kola 2:0.

25.10.2017

HC Sparta Praha - HC Škoda PlzeňFoto: Jan Beneš

Skvělá defenziva rozhodla o třech bodech hokejistů plzeňské Škody na ledě Sparty. Indiáni v úterním utkání vyhráli 2:0 a vrátili se na čelo extraligové tabulky. Obě branky padly v první třetině, prosadili se Jan Schleiss a Petr Straka. Duelem v Praze zakončila Plzeň pětizápasovou šňůru na kluzištích soupeřů.

Do vedení mohl poslat Škodovku už ve 4. minutě Jan Schleiss, ale osamocený před gólmanem Aittokalliem netrefil branku. V polovině první třetiny Schleiss už mířil přesně. Jeho tvrdou střelu z pravého kruhu propustil sparťanský gólman za svá záda – 0:1. „Tomáš Mertl puk hezky protečoval na mě a viděl jsem, že ze středu hřiště se ke mně blíží dva hráči, tak jsem zkusil vystřelit. Spadlo to tam hezky,“ komentoval do kamer České televize svůj gól Schleiss.

Také druhý gól Plzně se zrodil z pravé strany. Matěj Chalupa přihrál našlápnutému Petru Strakovi, který Aittokallia neprostřelil, ale dojíždějící obránce Sparty si srazil puk do sítě – 0:2.

„Prohrávají 0:2, takže začnou lítat. My musíme šlapat dál a nepolevit,“ uvedl Schleiss po první třetině.

Slova plzeňského útočníka se naštěstí nepotvrdila. Škodovka nepustila Spartu do tlaku a do větších šancí. Oproti nedělnímu zápasu v Olomouci (0:5) Plzni dobře fungovala obrana a Sparta se těžko dostávala do útočného pásma. Za zmínku stála snad jen Kumstátova střela těsně nad branku z poloviny utkání.

Sparta ve druhé třetině vyměnila brankáře – Aittokallia vystřídal Honzík.

Poslední třetina probíhala prakticky ve stejném duchu jako druhá část.

Necelých šest minut před koncem utkání byl vyloučen Straka a v závěru početní výhody sáhli domácí k power-play. Po jedné ze střel Sparty v poslední minutě mače zazvonila tyčka plzeňské branky. Formanovu šanci pak chytil Svoboda.

Plzeň si tak z Prahy odvezla cenné tři body. „První třetinu jsme odehráli výborně a Spartu jsme nepustili k ničemu výraznějšímu a zaslouženě jsme vedli. Od druhé třetiny Sparta zjednodušila hru a puky házela za obranu. V poslední části už to byl takový hokej nehokej. Spoustu nahazování a soubojů. Zaplať pánbůh jsme to ubojovali a nula je třešnička na dortu,“ hodnotil zápas Michal Moravčík.

Další utkání čeká Škodu v pátek doma proti Hradci.

Autor: Martin Švec

25.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 15 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Výrobní dělník - výroba a montáž bovdenových hadic a bovdenových spojení pro automobilový průmysl (práce v sedě). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: Základní vzdělání nebo vyučen, manuální zručnost, bezúhonnost, spolehlivost, Dvousměnný provoz 6:00 - 14:00h a 14:00 - 22:00h , Nabízíme: Perspektivní zaměstnání v prosperující společnosti, stravenky 100Kč po zkušební době, zvláštní prémie, osobní ohodnocení, zaměstnanecké benefity, pravidelná profesní školení, HPP - doba určitá s možností prodloužení, Vhodné i pro OZZ, OZP a TZP.. Pracoviště: Obzor, výrobní družstvo, plzeň [1], Hřbitovní, č.p. 1326, 312 00 Plzeň 12. Informace: Ludmila Synáčová, +420 603 280 301. Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 12 200 Kč Pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) pomocní manipulační pracovníci kromě výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Úřední hodiny pro uchazeče o zaměstnání St 13:00-15:00. Kontakt předem objednat po telefonní domluvě., Yovna Adalbert, tel:+420 602 212 059. Nutný je dobrý zdravotní stav, spolehlivost, bezúhonnost. Jedná se o fyzicky náročnou práci. Výkon práce: Královice, Žatecká 864, 331 41. Pracovní poměr se uzavírá na tři měsíce.. Pracoviště: Ergotech s.r.o. - provozovna kralovice, Žatecká, č.p. 864, 331 41 Kralovice. Informace: Yovna Adalbert, +420 602 212 059. Informační technologie - Informační technologie Specialisté v testování 25 000 Kč Specialisté v oblasti testování softwaru a příbuzní pracovníci Software Quality Controller. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce, • Tvorba testovacích scénářů a dokumentace, • Testování aplikací dle dokumentací a testovacích scénářů, • Reportování chyb, • Komunikace s vývojáři, • Práce v mezinárodním realizačním týmu, , Požadavky, • SŠ s relevantní praxí či VŠ vzdělání technického směru (se zaměřením na IT výhodou), • Nadstandardní znalost práce s počítačovými programy, • Minimální znalost hardware a SQL, • Komunikativní znalost AJ nebo NJ (denní užívání), • Orientace v problematice maloobchodu výhodou, • Pečlivost, spolehlivost, • Schopnost pracovat v týmu, • Časová flexibilita, , Nabízíme, • Atraktivní mzdové ohodnocení, • Pružnou pracovní dobu, • Lokalitu v centru Plzně s vynikající dostupností, • Stabilní zázemí mezinárodní společnosti, • Příjemný mladý kolektiv a moderní pracovní prostředí, • Společné mimopracovní aktivity (bowling, kola, motokáry, večírky, dětský den,…), • Volitelné jazykové kurzy (AJ, NJ, RJ) zdarma, • Sportovní aktivity a relaxace v areálu zdarma (squash, masáže,…), • Stravenky (restaurace v areálu), • Široké kariérní možnosti, • Přátelská a otevřená firemní kultura, • Možnost podívat se za našimi zákazníky po světě, • 26 dní dovolené, • Nápoje na pracovišti zdarma, • Práce vhodná pro juniory i seniory, , Mzdové ohodnocení je stanoveno vždy individuálně dle zkušeností a praxe uchazeče.. Pracoviště: Eurosoftware, s.r.o., Radčická, č.p. 60, 301 00 Plzeň 1. Informace: Lenka Bělinová, +420 770 129 905. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Po zaškolení mzda až 40.000 Kč hrubého., Zájemci se mohou hlásit u p. Šipatky, č. tel.:774 209 829 (7:00 - 9:00 hod), e-mailem: sipe.servis@seznam.cz, osobně na adrese Domažlická 200, Plzeň., Požadujeme: ŘP sk. B.. Pracoviště: Sipe servis s.r.o., Čermákova, č.p. 2546, 301 00 Plzeň 1. Informace: Franková Markéta, +420 605 754 055.

Stolní tenisté Unionu vyhráli derby a porazili Rakovník

Fotbalisté Plzně (na snímku hráč v modrém dresu) po domácí porážce s Blanenskem 4:7 podlehli v Superlize malého fotbalu vysoko také favorizované Jihlavě.

Plzeň utrpěla v Jihlavě debakl

Sportovní kemp atleta Jiřího Mužíka pořádá příměstský tábor

Plzeň – Medailista z mistrovství Evropy a olympionik atlet Jiří Mužík poprvé do Plzně přiveze svůj tréninkový kemp Sports Academy and Camps Jirky Mužíka.

DHC Plzeň hraje v Olomouci

Plzeň – Na soupeřky z čela tabulky narazí v 6. kole MOL ligy házenkářky DHC Plzeň. V sobotu od 17.30 hodin hrají na hřišti třetí Zory Olomouc. Devátá Plzeň na ni ztrácí tři body.