Indiáni vymazali Spartu. Z Prahy vezou výhru 2:0

Plzeň - Hokejová Škoda Plzeň vyhrála v předehrávce 18. kola 2:0.

25.10.2017

HC Sparta Praha - HC Škoda PlzeňFoto: Jan Beneš

Skvělá defenziva rozhodla o třech bodech hokejistů plzeňské Škody na ledě Sparty. Indiáni v úterním utkání vyhráli 2:0 a vrátili se na čelo extraligové tabulky. Obě branky padly v první třetině, prosadili se Jan Schleiss a Petr Straka. Duelem v Praze zakončila Plzeň pětizápasovou šňůru na kluzištích soupeřů.

Do vedení mohl poslat Škodovku už ve 4. minutě Jan Schleiss, ale osamocený před gólmanem Aittokalliem netrefil branku. V polovině první třetiny Schleiss už mířil přesně. Jeho tvrdou střelu z pravého kruhu propustil sparťanský gólman za svá záda – 0:1. „Tomáš Mertl puk hezky protečoval na mě a viděl jsem, že ze středu hřiště se ke mně blíží dva hráči, tak jsem zkusil vystřelit. Spadlo to tam hezky,“ komentoval do kamer České televize svůj gól Schleiss.

Také druhý gól Plzně se zrodil z pravé strany. Matěj Chalupa přihrál našlápnutému Petru Strakovi, který Aittokallia neprostřelil, ale dojíždějící obránce Sparty si srazil puk do sítě – 0:2.

„Prohrávají 0:2, takže začnou lítat. My musíme šlapat dál a nepolevit,“ uvedl Schleiss po první třetině.

Slova plzeňského útočníka se naštěstí nepotvrdila. Škodovka nepustila Spartu do tlaku a do větších šancí. Oproti nedělnímu zápasu v Olomouci (0:5) Plzni dobře fungovala obrana a Sparta se těžko dostávala do útočného pásma. Za zmínku stála snad jen Kumstátova střela těsně nad branku z poloviny utkání.

Sparta ve druhé třetině vyměnila brankáře – Aittokallia vystřídal Honzík.

Poslední třetina probíhala prakticky ve stejném duchu jako druhá část.

Necelých šest minut před koncem utkání byl vyloučen Straka a v závěru početní výhody sáhli domácí k power-play. Po jedné ze střel Sparty v poslední minutě mače zazvonila tyčka plzeňské branky. Formanovu šanci pak chytil Svoboda.

Plzeň si tak z Prahy odvezla cenné tři body. „První třetinu jsme odehráli výborně a Spartu jsme nepustili k ničemu výraznějšímu a zaslouženě jsme vedli. Od druhé třetiny Sparta zjednodušila hru a puky házela za obranu. V poslední části už to byl takový hokej nehokej. Spoustu nahazování a soubojů. Zaplať pánbůh jsme to ubojovali a nula je třešnička na dortu,“ hodnotil zápas Michal Moravčík.

Další utkání čeká Škodu v pátek doma proti Hradci.

Malým pacientům v Plzni pomůže 130 tisíc z Volduch

Volduchy – Charitativně laděný koncert ve Volduchách má za sebou desátý ročník.

Posyp na Šumavě opět proráží kola aut a rozbíjí skla

Šumava – Na Šumavě napadl sníh a řidiče opět trápí posyp na silnicích. Stejně jako minulou zimu je pro ně nejhorší úsek od Hartmanic ve směru na Železnou Rudu.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Západní Čechy - Meteorologové varují před tvorbou náledí během noci na pondělí.

Krvavá řežba skončila po osmi kolech vítězstvím Šoura

Plzeň - Pětatřicetiletý plzeňský boxer je novým majitelem pásu pro českého mistra v těžké váze profesionálů.