Indiáni přitom k duelu 38. kola hokejové extraligy vyrukovali s vynucenými změnami v sestavě. Nemocného Kratěnu a Skleničku nahradili Švarc a debutant Lukáš Kaňák.

První šanci měli Plzeňané. Střelu Čerešňáka tečoval před bránou Indrák jen do betonu Martina Růžičky.

Krátce po polovině třetiny trefil Vondráček tyčku, další šancí již ale Škodovka nepohrdla. V přesilové hře prokázal dobrý důraz na brankovišti Miroslav Indrák, který z dorážky poslal Plzeň do vedení 1:0.

Na počátku prostřední dvacetiminutovky nevyužili modrobílí přesilovou hru a po návratu z trestné lavice mohl srovnat bývalý útočník Plzně Beran, nicméně Machovský si s tím poradil.

Ve 33. minutě vypukla mezi plzeňskými fanoušky další radost. Tomáš Vondráček přihrál z druhé vlny najíždějícímu Michalu Moravčíkovi, který krásnou střelou švihem skóroval podruhé v sezoně – 2:0.

Ke konci druhé třetiny sestřelil domácí Leduc u mantinelu Davida Stacha, za což byl potrestán pětiminutovým trestem. S výhodou jednoho muže v poli tak vstoupila Škoda do třetí třetiny, ve které hájila dvoubrankové vedení.

Svou šanci hosté 25 sekund před koncem trestu využili. Rána Petra Kadlece se od tyče odrazila do prostor, odkud Dominik Kubalík v pohodě dorazil kotouč do branky – 3:0.

Pardubice se posléze přece jen dostaly na dostřel, když po zmatku před Machovským skóroval Sýkora. Domácí kanonýr se v 55. minutě prosadil i podruhé a zadělal na drama.

Dvě a půl minuty před koncem zkusilo Dynamo hru bez brankáře, prosadit se ale již nedokázalo.

Modrobílí tedy na ledě Pardubic vyhráli 3:2 a v sérii se pokusí pokračovat již tuto neděli proti Spartě, se kterou hrají od 16.30 hodin.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 48. P. Sýkora (Schaus, Hubáček), 55. P. Sýkora (Redenbach, Čáslava) - 18. Indrák (Stach), 33. Moravčík (Vondráček), 44. D. Kubalík (Kadlec). Rozhodčí: Úlehla, Hradil - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:3, navíc Leduc 5 min. a do konce utkání, Schaus (oba Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 6037.

Sestavy: Pardubice: M. Růžička - Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, Bokroš - P. Sýkora, Redenbach, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - M. Beran, T. Kaut, M. Bárta - Mallet, M. Kaut, Starý. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska. Plzeň: Machovský - Kadlec, Němeček, Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Kaňák - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Preisinger, Stach - Hrnka, Kodýtek, Lev - Vondráček, Koreis, Švarc. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.