Indiáni vstoupili do zápasu s dánským králem aktivně, svého protivníka v první třetině přestříleli poměrem 20:4. Přesto to byli domácí borci, kteří otevřeli skóre atraktivního utkání. V čase 9:11 střílel z mezikruží úplně sám Rasmus Andersson a rozjásal malou, ale slušně zaplněnou Bitcoin Arénu poprvé.

Plzeň odpověděla necelé tři minuty před koncem první třetiny zásluhou obránce Moravčíka, jenž pumelicí hned po vhazování propálil Lee-Olsena v brance mistra Dánska. V poslední minutě první části už Škoda vedla. Luboš Rob našel před bránou zcela volného kapitána Gulaše, který se z podobným pozic zkrátka nemýlí – 1:2.

V prostřední třetině byl k vidění podobný hokej jako v úvodní dvacetiminutovce. Západočeši byli velice aktivní a domácí hokejisty příliš do šancí nepouštěli. Výmluvně je to vyjádřeno i v počtu střel. 23:3 – tak velkou převahu na severu Škodovka měla ve druhé periodě. A svůj tlak opět vyjádřila i dvěma góly.

Nejprve pětapadesát sekund po začátku třetiny příklepem zvýšil Vojtěch Němec a o čtrnáct minut později upravil už na 4:1 Miroslav Indrák, jenž dostal od spoluhráče Budíka parádní přihrávku do úniku, který bez váhání proměnil.

Ve třetí třetině padla už jen jedna branka. V čase 46:08 ji měl na svědomí domácí Shane Hanna, jenž Frodla v kleci českého klubu prostřelil mezi betony z bezprostřední blízkosti. To však Škodovce nevadilo, na severu Evropy vyhrála 4:2 a díky vítězství Zugu ve Finsku s předstihem slaví postup do další fáze evropské soutěže.

Rungsted Seier Capital - HC Škoda Plzeň 2:4

Třetiny: 1:2, 0:2, 1:0. Branky a nahrávky: 10. Andersson (Green, Hanna), 47. Hanna – 18. Moravčík (Kodýtek), 20. Gulaš (Rob), 21. Němec, 35. Indrák (Budík). Rozhodčí: Linde, Frandsen - Jensen, Haurum. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 17:53.

Rungsted Seier Capital: Lee-Olsen – Fredriksson, Raskob, Schulze, Hanna, Jelert, Møller – Rosenthal, Moore, Lucia – Andersen, Olsson, Andersson – Høeg, Poulsen, Boysen – Nistrup, Green, Gade – Harries Andersen. Trenér: Erik Hjalmarsson.

HC Škoda Plzeň: Frodl – Čerešňák, Pulpán, Kaňák, Moravčík, Vráblík, Budík, Houdek – Gulaš, Vlach, Pour – Kantner, Heřman, Němec – Indrák, Kolda, Rob – Eberle, Kodýtek, Straka. Trenéři: Ladislav Čihák, Tomáš Vlasák, Jiří Hanzlík.