Škoda Plzeň se doma střetne od 17.30 hodin s Bílými Tygry Liberec. Utká se osmý tým průběžného pořadí s druhým.

Na osmou příčku spadli Indiáni právě v uplynulé čtvrtině základní části, kdy v jedenácti zápasech posbírali „jen“ 15 bodů.

„Oproti soupeřům máme odehráno o dva zápasy méně, takže můžeme ještě nějaké body přidat,“ upozornil trenér Ladislav Čihák.

Nic to však nemění na skutečnosti, že ještě v závěru úvodní čtvrtiny mohla rozjetá Plzeň skočit do čela průběžného pořadí.

Jenže v třináctém kole škodováci padli v Karlových Varech, následně prohráli další tři zápasy a vypadli z pásma přímého postupu do play-off.

Škodovka se sice dál opírala o účinnou defenzivu a tým drželi i gólmani, jenže selhávali střelci.

Dát gól, to byl problém i pro největší opory modrobílých v čele s Milanem Gulašem.

Kapitán přidal na své konto ve druhé čtvrtině šest bodů a s osmi góly a dvanácti asistencemi zůstává nejproduktivnějším hráčem týmu.

„Každý mančaft má nějaké klíčové hráče, na které se soupeři zaměřují. Vyrovnat se s tím musí ti, kterých se to týká, ale i další hráči,“ zdůraznil Čihák.

Střeleckou frustraci zastavila Škoda teprve v posledním souboji před pauzou, kdy doma porazila Karlovy Vary 6:3.

Indiáni tím zlomili pět kol trvající domácí nemohoucnost. „Ve Varech začalo naše horší období a teď snad míříme zase nahoru. Proti nebezpečné Energii kluci odvedli dobrou práci a navázali na to i ve čtvrtfinálové odvetě Ligy mistrů se Skellefteou,“ připomněl Čihák pokračování famózního tažení Indiánů hokejovou Evropou.

Přes švédské vicemistry ze Skelleftey se Škoda probojovala už do semifinále mezinárodní soutěže.

A na co se plzeňští hokejisté zaměřili v trénincích během pauzy?

„Mimo jiné na osobní souboje, na souhru v ofenzivě, a to hlavně v přesilovkách,“ uvedl hlavní kouč.

Jestliže v oslabení Plzeň v extralize dominuje, když odbrání téměř 93 procent svých vyloučení, v přesilových hrách je to horší.

„Nepomůžeme si v nich, jak by bylo třeba. Všichni spoléhají, že zakončovat bude Guli nebo teď Honza Kovář. Je však třeba volit i jiná řešení, a to jsme se snažili dostat klukům do hlavy,“ řekl Čihák.

O změnách ve složení řad trenér během pauzy neuvažoval. „Šachování bylo dost. Naopak jsem nechal sestavu ustálit, aby si kluci víc sedli. Stále však platí, že pokud někdo v zápase neodvede svou práci, tak příště zůstane mimo hru,“ zdůraznil kouč.

Dobrou zprávou je, že na týmové marodce zůstává pouze útočník Václav Nedorost. „Milan Gulaš sice kvůli zdravotním trablům přišel o start v nároďáku, ale dává se do kupy a ve středu by měl proti Liberci nastoupit,“ oznámil Čihák.
Obejít se však musí bez dvojice mladých reprezentantů Davida Kvasničky a Jakuba Poura, kteří se s českou dvacítkou chystají v Kanadě na start mistrovství světa této věkové kategorie.