Úvodní třetina duelu 39. kola extraligy branku nepřinesla, ačkoliv si v ní domácí Plzeň zahrála hned tři přesilové hry.

Početní výhody jí však vůbec nevycházely. Během té první dokonce musela čelit velké šanci soupeře, když na bránu unikl Forman, nicméně Matěj Machovský zlikvidoval jeho zakončení betonem.

Jednu přesilovku si vyzkoušeli i sparťané, rovněž bez gólového úspěchu, a tak oba týmy zamířily do šaten za bezbrankového stavu.

Pytel s góly se roztrhl až ve druhé periodě. Do vedení šla Sparta, po faulu Pulpána bylo nařízeno trestné střílení a to bezpečně proměnil Petr Vrána.

Ten se podílel i na přesilovkové kombinaci ve 38. minutě, která skončila druhou brankou v síti Machovského – jejím autorem byl Lukáš Pech.

Západočeši se na dostřel dostali 50 sekund před sirénou. Tomáš Vondráček odvedl velký kus práce za brankou, vyjel si před ní a procpal puk za mladého gólmana Škarka.

Do třetí třetiny tedy vstoupila Plzeň s jednobrankovým mankem. Indiáni bojovali. Bojovali s takovou mermomocí, že docházelo k několika strkanicím a dokonce i pěstním soubojům.

Kromě toho padla ale i branka. Na počátku 58. minuty se o ni postaral nejlepší střelec soutěže Dominik Kubalík, který dopravil do branky odražený kotouč. Za stavu 2:2 tak duel dospěl do prodloužení.

Hra 3 na 3 přinesla neskutečnou podívanou. Šance se rodily na obou stranách a 6079 diváků se rozhodně nenudilo. Už to vypadalo, že se dočkají i samostatných nájezdů, to ale pouhé tři sekundy před koncem prodloužení odmítl sparťanský kapitán Jaroslav Hlinka gólem na konečných 3:2.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Vondráček (Koreis), 58. D. Kubalík (T. Svoboda, P. Kadlec) - 33. P. Vrána z trest. střílení, 38. Pech (J. Hlinka, P. Vrána), 65. J. Hlinka (Kalina, P. Vrána).

Rozhodčí: R. Polák, Pražák - Kotlík, Zíka.

Vyloučení: 9:9, navíc Lev (PLZ) a Eminger (SPA) 10 min.

Využití: 0:1.

Diváci: 6079.

Sestavy: Plzeň: Machovský - Kadlec, Němeček, Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Kaňák - T. Svoboda, Kratěna, D. Kubalík - Indrák, Preisinger, Stach - Hrnka, Kracík, Lev - Vondráček, Koreis, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík. Sparta Praha: Škarek - Eminger, J. Mikuš, Gernát, Švrček, Piskáček, Barinka, Kalina - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Netík, Ihnacak, Forman - Řepík, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.