Domácí Plzeň vždy musela dotahovat jednogólový náskok Východočechů.

I přes vysokou páteční výhru 9:2 v Chomutově udělal trenér Ladislav Čihák kosmetické změny v sestavě. V brance dostal přednost Milčakov, do první obrany se k Jakubu Kindlovi posunul Jones a místo Kantnera hrál ve druhém útoku Preisinger.

Úvodní gól vstřelily Pardubice. V polovině první třetiny se dostaly do přečíslení čtyři na tři a Poulíček střelou z mezikruží překonal Milčakova - 0:1.

Škodovka vyrovnala v 15. minutě díky přesilové hře. Po Gulašově přihrávce propálil Kacetla Kaňák - 1:1.

Ačkoliv střely na branku (22:4) jasně vyznívaly pro Plzeň, první dvacetiminutovka skončila nerozhodně.

Na další gól diváci čekali do 34. minuty. V té skóroval pardubický Marosz, který si najel před branku na přihrávku od Kusého - 1:2.

Vzápětí mohl vyrovnat Indrák, ale osamocený před brankou Pardubic nedokázal zvednout kotouč přes Kacetlovo tělo. Ve 36. minutě už bylo srovnáno. Kratěna u mantinelu vybojoval puk a Stach po nahrávce Preisingera vypálil z voleje k tyčce - 2:2.

Ve třetí třetině Škodovka nevyužila 49 sekund trvající přesilovku pět na tři. Při ní Kacetl vychytal Kratěnu, Gulaše a Stacha. „Byl to zásadní moment zápasu. Ve vyrovnaném utkání se musí tak dlouhá přesilovka využít,“ uvedl asistent trenéra Plzně Jiří Hanzlík.

Pardubického gólmana pak neprostřelili ani Nedorost, Allen a Kodýtek.

Pardubice byly blízko gólu necelou minutu před koncem, kdy Rolinek minul poloprázdnou branku.

Z pětiminutového prodloužení uběhlo 52 vteřin, co Marosz nadvakrát propálil Milčakova - 2:3.

„Kromě zakončení nemám hráčům co vytknout. Pro diváky hrajeme líbivý hokej, ale ve finální fázi nejsme důrazní a překvapiví. Spoustu našich útočných akcí přehrajeme, dáváme si přednost v zakončení, a proto jsme už po několikáté ztratili zápas,“ řekl Hanzlík.

Fotbalisté Viktorie Plzeň slaví jediný gól do sítě pražské Sparty, který si po střele Romana Procházky nešťastně vstřelil hostující Radakovič.
Jsem hlavně rád za tři body, říká Roman Procházka