Nervozita se dala krájet. Plzeň ve vyrovnaném utkání ale přeci jen udržela vedení nad Piráty z Chomutova, porazila je 2:1 a zvítězila potřetí za sebou. A stačilo jí k tomu jen rekordních 10 střel.

Z obou stran začalo utkání opatrným způsobem, jak Piráti, tak Indiáni se snažili aktivně bránit.

Skóre otevřela domácí Plzeň v přesilové hře. Krátce po polovině třetiny našel Dominik Kubalík parádní přihrávkou Tomáše Svobodu, který procedil puk za Laca – 1:0.

Piráti následně na chvíli převzali iniciativu při přesilovce, kterou neproměnili, a tak přišel trest. Jakub Lev zůstal po pasu od Johnsona osamocen v mezikruží
a navýšil již na 2:0.

Jedenáct sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky mohl snížit Štěpán Hřebejk, leč neuspěl.

Piráti z Chomutova ve druhé třetině zapracovali především na napadání plzeňské rozehrávky a mnohdy budili nebezpečí před brankou svého soupeře.

Svatyni Plzně však znovu hájil mladík Lukáš Sochůrek, který byl nejednou opěvován za jisté zákroky a trápení chomutovských střelců.

Zápas však nebyl moc pohledný, za 40 minut vyprodukovaly oba celky jen devět střel na branku.

„Už ve druhé třetině bylo poznat, že nás nečeká nic jednoduchého," všiml si trenér Plzně Ladislav Čihák.

A potvrdilo se to. Od začátku třetí třetiny Piráti začali zvyšovat útočnou aktivitu a několikrát přidělávali starosti domácí defenzivě.

Hostující tým se poprvé prosadil ve 45. minutě zápasu, nicméně trefa Chomutovských nebyla uznána pro hru vysokou holí. Krátce nato si přihrávku Růžičky málem srazil Sklenička do vlastní branky, nicméně Sochůrek zachytil kotouč těsně před brankovou čárou.

Další situace již ovšem regulérní byla. Po obrovském rozruchu v brankovišti Sochůrka dorazil kotouč do brány Petr Koblasa a bylo sníženo – 2:1.

75 sekund před koncem odvolal Chomutov brankáře Jána Laca z branky, ale výhodu jim pokazil Vladimír Růzička, který se nechal vyloučit za podražení. Indiáni tak těsné vedení již dokázali udržet a oslavili tříbodový zisk.

„Ve třetí třetině nás Chomutov tlačil, inkasovali jsme a už to bylo jen o bránění. Klukům bych ale chtěl poděkovat, že to dnes udrželi a získali tři body," vzkázal Ladislav Čihák.

Na branku Pirátů přitom Indiáni vyslali jen 10 střel, čímž vyrovnali extraligový (anti)rekord pražské Slavie z roku 2001.

I proto byl chomutovský asistent kouče Jan Šťastný zklamaný z výkonu svého celku. „Až ve třetí třetině jsme začali hrát tak, jak jsme to chtěli od začátku. Bohužel to na bodový zisk nestačilo a soupeři musím sportovně pogratulovat ke třem bodům," řekl člen trenérského štábu Pirátů.

Extraligový kolotoč pokračuje v neděli, Plzeňští se představí v Brně. Poté bude následovat reprezentační přestávka.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. T. Svoboda (D. Kubalík), 18. Lev (Johnson) - 50. Koblasa (Tomica). Rozhodčí: Hradil, Lacina - D. Jelínek, Zíka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 5002.

Sestavy:

Plzeň: Sochůrek - Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička, Pulpán, Moravčík, Němeček - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Lev, Johnson - Indrák, Kodýtek, T. Svoboda - Hrnka, Koreis, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Chomutov: Laco - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Kudělka - Skokan, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Hřebejk, Račuk, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.