Přitom úterní zápas 5. kola extraligy začali dobře, drtivým tlakem. Jenže po pár minutách zpražila hosty studená sprcha. Přišlo vyloučení Lva, které Litvínov už po 31 vteřinách zúročil.

Do plzeňské třetiny vnikl Hübl a švihem přes obránce prostřelil Machovského. Tečovaný puk prolétl gólmanovi mezi rukou a tělem – 1:0.

A záhy mohlo být ještě hůř.

Do brejku ujel Hanzl a v zakončení mu zabránil jen háček Jána Sýkory. V nařízeném trestném střílení však vynikl Machovský, který Hanzlovi do jeho bekhendové kličky vložil beton.

Rozhozená Plzeň pak doplácela na nepřesnosti a častěji se ocitala v tísni. V 7. minutě se do litvínovské střely vrhl obránce Seman, na což doplatil bolestivě nastřelenou rukou.

V další velké šanci se ocitl Hübl, ale plzeňského brankáře nepřelstil.

Až s blížícím se koncem třetiny hosté znovu ožili. A ačkoliv po přísném vyloučení Pletky hráli v oslabení, mohli srovnat. V úniku tvrdě střílel Ján Sýkora a po chybě v litvínovské rozehrávce Straka přestřelil litvínovskou klec.

Druhou třetinu sice Plzeňští otevřeli v početní výhodě, ale místo radosti se dočkali další lekce.

Ze sevření hostů unikl v oslabení po Lukešově pasu Hübl a sólo napříč hřištěm zakončil trefou mezi brankářovy betony – 2:0.

Škodováci se nevzdávali, Francouz v litvínovské brance se měl co ohánět, ale pohnout skórem dokázali hosté se štěstím až čtyři minuty před koncem třetiny.

Kratěna nahodil puk před domácí svatyni a puk se od bránícího Guly odrazil do klece – 2:1. V závěru pak ještě Straka netrefil odkrytou branku soupeře.

I třetí část začali hosté přesilovkou, tentokrát Litvínov přimáčkli, ale nic z toho. I dál Plzeň tlačila, ale zároveň čelila rychlým nájezdům domácích a do třetice inkasovala. Zeman našel ideálně Trávníčka, který si najel mezi dva beky a překonal bezmocného Machovského – 3:1.

Zápas Škodovka dohrávala oslabena o dva muže a podruhé se prosadil Trávníček.

„Pro nás to byl zápas blbec. Byli jsme aktivnější, měli jsme spoustu šancí, ale góly střílel soupeř," říkal plzeňský útočník Pavel Kašpařík. Po zranění hrál teprve první extraligový zápas v sezoně.

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 4:1 (1:0 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Hübl (Lukeš, Ručinský), 21. Hübl (Lukeš, Ručinský), 44. Trávníček (Zeman, Stříteský), 57. Trávníček (Hanzl, Martynek) – 37. Kratěna (Kašpařík). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:6, navíc Duda (Plzeň) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0 Diváci: 3225.

Sestavy:

Litvínov: Francouz – Kousalík, Pavelka, Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka – Majdan, V. Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Rapáč, Piroš, Ručinský – Jurčík, J. Černý, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Plzeň: Machovský – Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, Seman, Frolo – Duda, Martin Straka, Pletka – Kratěna, Kašpařík, Vlasák – J. Sýkora, T. Sýkora, Vlček – Dvořák, Lev, Schleiss. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.