Třetí zápas, třetí vítězství. To je bilance hokejistů Škody Plzeň v přípravě na nový extraligový ročník. V úterý večer svěřenci trenéra Ladislava Čiháka deklasovali Kladno s Jaromírem Jágrem v sestavě na jeho ledě 8:2. O osudu utkání rozhodl fantastický úvod Indiánů, kteří na nováčka české elity vlétli jako hurikán.

Už v čase 4:45 vedli Západočeši 3:0. A když o čtyři minuty později přidali čtvrtou branku, nechal se kladenský gólman Cikánek vystřídat. Jeho kolega Brízgala po zbytek první třetiny další gólový zápis plzeňským borcům nepovolil, inkasoval až ve dvaačtyřicáté vteřině prostřední části po šťastném nahození kanonýra Gulaše. Domácí se kontaktní branky dočkali ve 28. minutě. V početní výhodě propálil Pavelku v kleci Plzně Strnad. Jenže to bylo po hříchu ze strany středočeského celku na dlouhou dobu vše. Šestou branku Škodovky přidal v polovině zápasu z přesilovky nestárnoucí Kracík.

Rozjetá plzeňská mašina pokračovala v krasojízdě i v závěrečné části zápasu. Zásahy mladíka Poura s Indrákem navýšily vedení semifinalisty loňského ročníku extraligy už na 8:1. Pozdní trefa šestadvacetiletého Redlicha ve službách Kladna už jen znamenala kosmetickou úpravu skóre na konečných 2:8 z pohledu domácího týmu, který s hokejisty Škody prohrál podruhé během dvanácti dní.

„Zápas na Kladně určitě ovlivnilo to, že jsme dali čtyři rychlé góly. Možná by ale bylo pro nás a naší přípravu lepší, kdyby bylo utkání vyrovnanější. Takhle se o jeho osudu rozhodlo už na začátku,“ řekl po zápase asistent trenéra plzeňských hokejistů Jiří Hanzlík. „Ale je také důležité naučit se udržet příznivý výsledek. Z tohoto hlediska můžeme být spokojení,“ dodal.

V dobrém rozpoložení se po demolici Jágra a spol. nacházel také plzeňský útočník Miroslav Indrák, autor dvou branek. „Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším týmem. Na začátku nám to tam napadalo, a pak už se to hrálo lehce," usmíval se hbitý hokejista, jenž však upozornil, že se jedná stále jen o přípravu. „Vítězství v přípravě potěší, ale pořád je to pouze příprava. Jedeme dál," pokračoval Indrák.

Utkání na kladenském zimním stadionu přineslo kromě deseti gólových oslav také řadu vyloučení a několik šarvátek. „Nějaké bitky tam byly, ale tak to bývá. Tým, který prohrává, se to snaží nějak otočit, něco změnit. I když třeba jen do dalšího zápasu. Jsou to prostě emoce a to k tomu patří. Nic víc bych za tím nehledal," uzavřel hodnocení borec, který před osmi dny oslavil své čtyřiadvacáté narozeniny.

Další duel čeká Plzeňany již ve čtvrtek od 17.30 hodin na ledě druholigových Klatov, které jako hlavní kouč vede Michal Straka.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 2:8

Třetiny: 0:4, 1:2, 1:2. Branky a nahrávky: 28. Strnad (Kaut, Réway), 58. Redlich (Stach) – 2. Indrák (Moravčík, Rob), 3. Mertl (Pour, Gulaš), 5. Rob (Mertl, Gulaš), 9. Moravčík, 21. Gulaš (Mertl), 31. Kracík (Němec, Straka), 45. Pour (Gulaš, Rob), 52. Indrák (Kracík). Rozhodčí: Horák, Sýkora – Ondráček, Ganger. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:4.

Rytíři Kladno: Cikánek (9. Brízgala) – Austin, Nash, Ticháček, Kehar, Zelingr, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Kružík, Réway, O'Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Bernat. Trenéři: Lidický, Čermák, Kregl.

HC Škoda Plzeň: Pavelka – Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík – Pour, Mertl, Gulaš – Němec, Vlach, Kantner – Rob, Kracík, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.