Hokejistům HC Plzeň 1929 vyšel vstup do letního Tipsport Cupu na jedničku. Ve včerejším domácím utkání prvního kola jim celek Chomutova příliš zabrat nedal. Západočeši zdolali loňského vítěze první ligy 4:1, když vstříc vítězství vykročili rázně už v první třetině, tu vyhráli 3:0.

Plzeň, která nastoupila s Halmošim v brance, poslal do vedení Martin Heřman po šesti minutách hry. Ve 12. minutě zvýšil při přesilové hře tvrdou střelou od modré čáry na 2:0 Modrý a brankový účet první třetiny uzavřel v 18. minutě domácí Petruška. Hned v úvodu druhé třetiny snížil na 1:3 chomutovský Duda, když přehodil odražený puk přes beton brankáře Halmošiho. Plzeň ale rychle odpověděla ve 23. minutě brankou Tvrdíka, jehož gól byl nakonec také posledním v celém utkání.

„S naším výkonem musím být spokojený, zejména mladí hráči podali kvalitní výkon. Vostřáka s Vlasákem vyřadily ze hry mírné zdravotní problémy, ale není to nic vážného,“ vysvětlil absenci zkušených hráčů plzeňský trenér Marian Jelínek.

Plzeň po včerejším utkání opustí hned trojice hráčů, kteří zamíří na hostování do první ligy: Lev (Hradec Králové), Pitule (Jihlava) a Halmoši (Tábor).

Tipsport Cup, 1. kolo: HC Plzeň 1929 – KLH Chomutov 4:2

Třetiny: 3:0, 1:0, 0:0. Branky a nahrávky: 6. M. Heřman (Dvořák), 12. Modrý (Kovář, Straka), 18. Petruška (Straka, Benák), 23. Tvrdík (Kracík) – 21. Duda (Sikora). Diváci: 1522.
Plzeň: Halmoši – Jeřábek, Modrý, Benák, Dresler, St. Pierre, Frolo, Růžička – Hvila, Kracík, Tvrdík – Stránský, Kovář, Lev – Obdržálek, Straka, Petruška – Pitule, M. Heřman, Dvořák – J. Heřman.
Chomutov: Hanuljak (41. Hylák) – Pavlas, Havíř, Bombic, Pulpán, Walter, Benda, Grof, Mudroch – Duda, Sikora, Seman – Jíra, Kraft, Procházka – Davídek, Skořepa, Selingr – Radulay, Freiberg, Ton.