Zdálo se být rozhodnuto.

Domácí trenér Michal Straka si ale ještě vzal oddechový čas. Švýcarští novináři na tribuně kroutili v údivu hlavami. Proč proboha, ptali se.

Jenže Indiáni v šesti a bez brankáže za zády je stejně jako soupeře převezli. Puk se po buly dostal na modrou k Tomáši Svobodovi a jeho bomba měla gólovou sílu. Vyrovnáno, čas 59:51.

V extralize se trápící Škodovka se sice loučila s Champions Hockey League, obrat nepříznivé situace po porážce 1:4 v Luganu se nekonal, ale zápas s protivníkem nabitým reperezentanty a hráči z NHL dotáhla k solidnímu výsledku.

„Pro nás to nebyl lehký zápas. Plzeň bojovala. My jsme se museli často bránit v oslabení, což jsme ale zvládli, a to zřejmě bylo klíčové," hodnotil remízu Douglas Shedden, trenér vicemistrů Švýcarska.

„Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, ale proti tak silnému soupeři musíme vzít s pokorou i remízu," prohlásil Tomáš Svoboda. „Ačkoliv nám chyběla řada zkušených hráčů, které zastoupili mladí, tak jsme nijak nepropadli. Což nám v extralize může pomoct odrazit se zase k lepším výsledkům. Je to vzpruha," zdůraznil autor třetího gólu Škodovky.

Předtím na 2:2 vyrovnával mladý Petr Kodýtek, který střelou zápěstím dosáhl mezi muži premiérový gól. Zároveň byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem Plzně. „To mě sice potěšilo, ale jsem si vědom, že jsem měl podíl na třetí brance Lugana. Naštěstí jsme neprohráli," bral osmnáctiletý útočník ocenění s rezervou.

Poprvé od operace kolena z úvodu září se v sestavě Indiánů objevil Ryan Hollweg. „Byl to dobrý zápas, který mi ukázal jak na tom jsem. Nebylo lehké se předtím jen dívat, jak kluci bojují," říkal rodák z Kalifornie. V extralize zatím Plzni chyběl, ale zítra v Pardubicích už naskočí. „Hrajeme venku, ale chceme tři body," vyhlásil.