V jedné z dvojic se utkají týmy s Red Bullem v názvu, Mnichov a Salcburk. Ve druhé Indiáni proti Indiánům.

Zatím neporažená Škoda Plzeň narazí na švédský celek Frölunda Indians.

Úvodní duel série se hraje v úterý od 18.00 hodin v hale Frölundaborg v Göteborgu. Odveta v Plzni je na programu v úterý 15. ledna.

Škoda vyráží na sever stejně jako při čtvrtfinálové misi se Skellefteou jen na otočku.

„V neděli jsme hráli a v pátek extraliga pokračuje, takže jinak to ani nejde,“ říká trenér Ladislav Čihák.

Do Švédska zato Plzeňští odletěli nabuzeni vítěznou šňůrou z domácí soutěže. Po výhře v Chomutově a domácí demolici Pardubic modrobílí naposledy v neděli urvali dva body ve Zlíně.

Shrnuto, Plzeň se i s dvěma neodehranými zápasy drží v extralize po 33 kolech na šesté příčce, zaručující přímý postup do play-off.

Výhra nad Berany v prodloužení 3:2 se však nerodila lehce a obrat ze stavu 0:2 dirigoval autor tří gólů – kapitán Milan Gulaš.

„Oceňuju, že jsme se dokázali zmátořit a ty dva body jsou diamantové,“ tvrdí Ladislav Čihák.

Po druhé zlínské brance si hlavní kouč vzal oddechový čas a důraznou promluvou tým probral. Minutu nato Gulaš svým prvním gólem zahájil obrat k vítězství.

Nyní už Čihák chystá mužstvo na bitvu s vedoucím týmem švédské ligy Frölundou.

„Sice teď dvakrát prohráli, ale pořád jde o silného soupeře s nabitým kádrem. Ale o to větší výzva to pro nás je,“ říká Čihák.

Zatímco Plzeň ve čtvrtfinále vyřadila švédskou Skellefteu, Frölunda smázla obhájce českého titulu Kometu Brno.

„Je to pro nás varování a stoprocentně nás čeká těžký zápas. Musíme hlavně obstát v bruslení,“ míní Čihák. Věřím však, že kluci nechají na ledě všechno a tu úžasnou šňůru v Lize mistrů si ještě protáhneme až do finále,“ přeje si kouč.

„Frölunda má zkušený mančaft. Znám starší kluky, jako je Joel Lundqvist nebo Ryan Lasch – tahouny, na kterých jejich tým stojí,“ přidává se Milan Gulaš, jenž ve Švédsku hájil čtyři sezony barvy Färjestadu.

„Dalo mi to hodně a je dobře, že naši mladí hráči mají šanci se utkat s dalším švédským top klubem,“ říká kapitán plzeňských válečníků.

Respekt k nim dává najevo i jeden ze soupeřů, útočník Joel Lundqvist.

„Plzeň se v Lize mistrů prezentuje výbornými výkony, nicméně my chceme pokaždé vyhrát. Inspirací pro nás jsou i dva předchozí tituly,“ připomíná trojnásobný mistr světa a náčelník severských nájezdníků triumfy Frölundy v Lize mistrů.

Celek Indians se v minulých čtyřech ročnících Ligy mistrů probojoval třikrát do finále a dvakrát, v letech 2016 a 2017, slavil vítězství.

Švédský klub Frölunda HC (též Frölunda Indians) sídlí v jedné ze čtvrtí Göteborgu. Založen byl roku 1938 jako součást sportovní asociace, k osamostatnění došlo v roce 1984. Hokejové mužstvo dál neslo název Västra Frölunda IF, až v roce 2004 bylo jméno upraveno na Frölunda HC. Barvami už čtyřnásobných mistrů Švédska (1965, 2003, 2005, 2016) jsou červená, zelená, zlatá a bílá, klubovým znakem je indián.V běžící Lize mistrů tým vyhrál základní skupinu, v níž se utkal s Vídní, Zürichem a Aalborgem. V osmifinále svěřenci trenéra Rogera Rönnberga vyřadili švýcarské Lugano a ve čtvrtfinále Kometu Brno. V brance se střídá Johan Gustafsson,, mistr světa z roku 2013, s Johanem Mattssonem. Obraně Indians vládne kanadský bek Chay Genoway. V Lize mistrů je nejlepším střelcem týmu (6 gólů). Obrovské síle týmové ofenzivy vévodí nejproduktivnější hráč běžící Champions Hockey League Ryan Lasch (2 góly + 15 asistencí).