Obhájci titulu, kteří v play-off vyhráli dvanáctý zápas v řadě, tak vedou v sérii už 2:0. Další dvě střetnutí se hrají ve středu a ve čtvrtek v Brně a pokud se chce Škodovka vrátit v sobotu 7. dubna ještě na domácí led k pátému duelu, musí na Moravě alespoň jednou zvítězit.

V plzeňské aréně se také v neděli odvíjelo strhující drama. Domácí  se na rozdíl od soboty do soupeře hned zkraje pustili. Svírali Kometu před její klecí, na střely vyhrála Plzeň první třetinu 10:5, ale dát první gól nedokázala. Minimálně čtyřikrát na Čiliaka pálil Stach, ale trefoval gólmana, nebo jako v první přesilovce boční tyčku. Až v polovině úvodní části přišla i brněnská šance. Erat přihrával zpoza branky, Hruška ale bekhendem minul.

close HC Škoda Plzeň x HC Kometa Brno info Zdroj: Deník / Říský Milan zoom_in

Soupeři neubrali z tempa ani ve druhé části, šancí však přibývalo před oběma brankami. Hosté měli po pauze dvě početní výhody po sobě, ale Indiáni se v oslabení bránili aktivně a vyráželi i do protiútoků. Jako Kantner, který se sám řítil na Čiliaka, ale gólman zasáhl lapačkou. Po půlce zápasu se už skóre měnilo. Akce Hynka Zohorny, který před Svobodou nasadil k bekhendové kličce, byla ještě varováním. Stejný hráč následně zakončoval nájezd dva na jednoho s Nečasem, plzeňský gólman se proti němu sice stihl roztáhnout, ale dojíždějící Bartejs napálil puk pod horní tyč.

Kometa stejně jako v sobotu vedla a dostala tím soupeře pod tlak. Krátce nato spustila Plzeň generální ofenzivu. Kratěna vypálil přes změť hráčů, Stach dorážel, gólman Čiliak ale zázračně zasáhl. Kryl i další Kratěnův pokus a stihl se roztáhnout proti Indrákově střele. Pro Škodovku dvakrát škoda. Domácí ani potom  nepolevovali, ale Kometa chytře hájila těsný náskok a čekala na chyby soupeře. Jedna přišla v padesáté minutě. Indiáni sice hráli přesilovku, ale pustili ke střele Radima Zohornu, který nečekaně přidal druhý gól. A aby toho nebylo málo, tak dvě minuty nato si brněnský Nečas v nájezdu obhodil Kadlece a bekhendem skóroval. 

Ani třetí gól škodovku nezlomil, ale branka hostů byla pro Indiány začarovaná až do 58. minuty. To si domácí umocnili přesilovku  odvoláním gólmana a Čiliakovo kouzlo konečně zlomil Gulaš. V pokračující domácí power-play však na 4:1 pro Kometu upravil Gulaši.

close HC Škoda Plzeň x HC Kometa Brno info Zdroj: Deník / Říský Milan zoom_in

Hlasy trenérů

Ladislav Čihák (Plzeň): Proti sobotě jsme se zlepšili, zvlášť v první třetině jsme odvedli dobrý výkon, ale znovu jsme nedokázali dát první gól. Kometa poté podle očekávání postupně srovnala krok, skórovala a při naší přesilovce dala druhý gól. Což zápas hodně ovlivnilo. V tom se musíme stoprocentně zlepšit. Prohráváme 0:2 na zápasy, ale věřím, že sérii do Plzně ještě vrátíme.

Kamil Pokorný (Brno): Rozjížděli jsme se pomaleji, deset minut byla Plzeň lepší , ale uděllai jsme korektury v sestavě a srovnali jsme hru. Ve druhé čísti jsme dali důležitý úvodní gól a poté díky nesmírné bojovnosti a vynikajícímu Čiliakovi jsme se utrhli do třígólového vedení. Jsme rádi, že jsme v Plzni zvládli i druhý zápas a v klidu se můžeme koncentrovat na třetí utkání u nás. Doufám, že skončí stejně jako předchozí dvě střetnutí.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 58. Gulaš (Čerešňák) - 32. Bartejs (H. Zohorna, Nečas), 50. R. Zohorna, 52. Nečas (H. Zohorna, Gulaši), 60. Gulaši. Rozhodčí: Pešina, Pražák - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500. Stav série: 0:2.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl (41. Vráblík), Jones, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Kratěna, Stach - Kantner, Kracík, D. Kindl - Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Horký, P. Holík, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vondráček, L. Čermák, Haščák. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.