Plzeň si dárek k Vánocům nenadělila. Utkání s tabulkovým sousedem ze Zlína vyznělo lépe pro domácí, kteří tak Západočechy sesadili na dvanáctou pozici.

Indiáni museli řešit nepříjemnost se skládáním sestavy, jednozápasový trest si totiž odpykával Tomáš Svoboda. V první lajně ho nahradil Miroslav Indrák, do sestavy se pak dostal navrátilec z reprezentace Tomáš Vracovský.

Od úvodních minut byl zápas ve Zlíně vyrovnaný. Indiáni se v něm ujali vedení, když po neproměněné šanci Chytila zakončil protiútok z mezikruží Tomáš Vondráček – 0:1. Asistenci a tedy premiérový bod v extralize si připsal Milan Švarc.

Oba celky si posléze vyzkoušely i přesilové hry, Zlín dokonce dvě. Branka však již do konce úvodní třetiny nepadla, blíž k ní však v závěru byli zlínští berani.

Od druhé části zápasu kvůli zranění třísla již nehrál nejlepší extraligový střelec Dominik Kubalík. V útoku se tedy při několika střídáních začal objevovat i původně sedmý obránce Lukáš Pulpán.

Indiány srážela častá vyloučení. Po třetí neproměněné přesilovce Zlína trefil Matěj Chalupa tyčku, pak ale následovala další dvě vyloučení modrobílých a přesilová hra pět na tři pro domácí ševce.

Ta celek trenérů Roberta Svobody a Martina Hamrlíka evidentně nabudila. Dvojnásobnou početní výhodu využil David Šťastný a krátce nato dokonal obrat Roman Vlach. Zlín byl jasně lepším mužstvem a po zásluze se ujal vedení 2:1, které udržel až do pauzy.

A ve 49. minutě ho dokonce i navýšil. Poté, co hosté nezužitkovali menší tlak, skóroval Pavel Kubiš dorážkou Šťastného střely.

Plzeňané zkusili v závěru ještě srovnat po odvolání Machovského z branky, ale místo drtivého tlaku přišly dvě šance pro domácího Michala Popelku, který však ani jednu neproměnil. Indiáni tak padli ve Zlíně 1:3.

Další utkání čeká Škodovku na druhý svátek vánoční. Od 16.30 hodin se doma utká s Olomoucí.

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 35. D. Šťastný (Matějíček, Žižka), 37. Roman Vlach (Kotvan, Marušák), 49. Kubiš (D. Šťastný, Kotvan) - 8. Vondráček (Švarc, Čerešňák). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0.

Sestavy

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Bořuta, Blaťák, Horák - Bukarts, Honejsek, Říčka - D. Šťastný, Chytil, Kubiš - Okál, Popelka, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, P. Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Moravčík, Slovák, Frühauf, Pulpán - Indrák, Kratěna, D. Kubalík - M. Chalupa, Stach, Lev - Vondráček, Koreis, Švarc - Schleiss, Preisinger, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.