K vítězství nepomohly ani dvě trefy kapitána Balaštíka. Naopak Plzeň se opět mohla spolehnout na ofenzivní trojici Petr Sýkora, Straka, Vlasák, která měla prsty ve všech čtyřech brankách a po třech letech přivezla domů tři body.

Na levém křídle první formace nastoupil místo potrestaného Köhlera útočník Peter Sivák. Hned ve 3. minutě byl u úvodní trefy Balaštíka, na kterou však za 24 vteřin později reagoval Frolo. V 6. minutě dostal Berany do vedení probuzený kapitán Balaštík, když jeho tečovaná střela skončila za Mazancem. Po chybě v obraně však aktivní Kovař o šest minut později vyrovnal. „Přitom jsme začali dobře, dvakrát vedli, ale zápas stejně ztratili. Nebyl to z naší strany dobrý výkon, byl horší než v minulých zápasech, možná i z přemíry snahy hráčů. Dnes jsme prohráli právem,“ uznal asistent trenéra Rostislav Valch.

Ve druhé třetině si obě mužstva vytvořila několik příležitostí především v početní výhodě. Vůbec první plzeňskou přesilovku využil ve 37. minutě Hanzlík a dokonale otočil skóre. O 77 vteřin později zmrazil celý stadion čtvrtou indiánskou trefou Petr Sýkora.

Naděje na zvrat dal Beranům ve 47. minutě kontaktní brankou Rachůnek a znervózněl svého mladšího bratra v dresu Plzně, který si právě na mateřském ledě odbyl premiéru v nejvyšší soutěži. I přes závěrečný nápor však indiáni dobyli po dlouhých třech letech zlínský stadion. „Jeli jsme s tím získat bod, protože jsme se nacházeli v podobné situaci jako soupeř. Proto si velmi vážíme tří bodů i podle vývoje zápasu. Rozhodující byla první třetina, kdy soupeř měl tři přesilovky, žádnou ale nevyužil a byli jsme rádi za průběžný stav 2:2. Myslím, že jsme si vítězství nakonec i přes závěrečný tlak Zlína pohlídali,“ pochvaloval si hlavní trenér Plzně Marian Jelínek.

PSG ZLÍN – PLZEŇ 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Balaštík (Linhart, Leška), 6. Balaštík (Linhart), 47. I. Rachůnek (Galvas) – 3. Frolo (M. Straka, Vlasák), 12. Kovář (P. Sýkora), 37. Hanzlík (Vlasák, Straka), 38. P. Sýkora (Kovář, Heřman). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Rozhodčí: Husička, Polák – Bryška, Novák. Diváci: 4141. Muž zápasu: Straka.

PSG Zlín: Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček (navíc 31. Lučka) – Balaštík, Leška, Sivák – Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, F. Čech. (navíc od 21. Balán a 41. Holík). Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Plzeň: Mazanec – Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo, (navíc od 21. Jeřábek) – Dvořák, Straka, Vlasák – P. Sýkora, Jan Kovář, Jan Heřman – Lammers, Heřman, Johnson – Stránský, Vostřák, T. Rachůnek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.