Indiáni nechali body v Litvínově

Litvínov – Plzeň z Litvínova jede s prohrou, cenné body nezískala.

17.2.2012

Hokejisté Litvínova hostili PlzeňFoto: Deník/Jan Vraný

Verva posílila své šance na vyřazovací boje díky dvěma výhrám, ke kterým ji dovedl nový kouč Jeřábek. Ve 49. kole extraligy získal Litvínov tři body, když porazil Plzeň 4:1.

„Od první branky to znás spadlo, před tím to bylo špatné, ale pak jsme začali víc jezdit a tlačit se do branky. Vkabině vládla bojovná atmosféra, budeme se snažit bodovat ivposledních třech zápasech,“ slíbil útočník Juraj Majdan, který zaznamenal vítěznýgól.

„Působili jsme ospalým dojmem. Když to řeknu ošklivě, tak onic nejde, ale nechceme prohrávat,“ podotkl gólman indiánů Adam Svoboda.

Litvínov ve 35.minutě inkasoval zhole Dudy, za dvě a půl minuty už ale vedl, když zosnovali bleskový obrat Černý sMajdanem. Domácí se neuchýlili kbránění hubeného náskoku, chtěli přidat pojistku a to se jim ve 42.minutě povedlo, když vpřesilovce skóroval Ručinský. Vposlední minutě pečetil výhru gólem do prázdně klece Hübl. Vneděli čeká Vervu derby vLiberci.

HC Verva Litvínov– HC Plzeň 1929 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 36.Černý (Kubát, V. Hübl), 38.Majdan (Frolík, Trávníček), 42.Ručinský (Jenáček, Trávníček), 60.V. Hübl– 35.Duda (Jan Kovář). Rozhodčí: Homola, Šindler– Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9, navíc Trávníček (Litvínov) 10min. Využití: 1:0. Voslabení: 1:0. Diváci:4350.

Litvínov: Volke– Stříteský, Kubát, Jareš, Gula, Kousalík, Brejčák, Černošek, Skuhrovec– Černý, V. Hübl, F. Lukeš– Gerhát, Jenáček, Ručinský– Majdan, Trávníček, Frolík– Šrámek, Smolka, Jurčík. Trenéři: V. Jeřábek a V.Lukeš.

Plzeň: Svoboda– Kaberle, Marušák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, St. Pierre, Modrý, Frolo– Duda, Jan Kovář, Pletka– Stránský, Martin Straka, Kratěna– Dvořák, Havlíček, Johnson– Petruška, Pitule, M. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Autor: Václav Veverka