V úterním zápase 47. kola extraligy o tom plzeňští hokejisté přesvědčili Slavii na jejím výsostném území.

Třikrát v tom duelu modrobílí prohrávali, poprvé po necelé minutě hry. Přesto si bojovní Západočeši nakonec z Prahy odvezli bod za nájezdovou prohru 3:4.

Z minulých jedenácti zápasů však Plzeňští vytěžili 27 bodů z 33 možných.

„V naší situaci se počítá každý bod, každý má svou váhu,“ ohlédl se za úterním duelem trenér Marian Jelínek.

Pouze jednobodový zisk totiž nemusí Plzeň ve vrcholící tahanici o účast v play off tolik mrzet. Vzhledem k porážkám konkurenčních Karlových Varů a brněnské Komety se Jelínkova družina dál drží na postupové deváté příčce.

„A rozhodnuto nebude až do závěrečného kola. To hrajeme doma se Zlínem, a jen když uspějeme, budeme v play off,“ zaprorokoval si Jelínek.

„Slavia ničím nepřekvapila. Na úzkém kluzišti hrála svůj jednoduchý hokej s nastřelováním puků, dohráváním soubojů. Vzadu opřená o vynikající výkon gólmana Kopřivy,“ bilancoval kouč.

Přesto si myslí, že na tři góly se dalo i na Slavii vyhrát. „Ale to bychom museli prokázat větší odolnost a důraz v soubojích,“ připustil Jelínek a na tohle téma hodlá s hráči ještě mluvit. „Nemůžu chtít, aby třeba Straka s Vlasákem špendlili soupeře na mantinel. Od toho jsou tu jiní.“

Jelínek si naopak užil přehlídku historických dresů, v nichž oba týmy u příležitosti oslav 110 let založení Slavie nastoupily. „Jak slávistická sešívaná trika s límečky, tak tmavé plzeňské dresy s okřídleným šípem byly parádní. Když se před lety řeklo Plzeň, každý si hned vybavil právě tuhle kombinaci,“ zavzpomínal trenér.

Jenže extraliga na minulost nebere ohledy. Spěchá k play off. Zítra čeká Plzeň od 17.30 hodin domácí souboj s předposledním Kladnem a v neděli vyjedou modrobílí do Mladé Boleslavi.