Indiáni z nich vytěžili sedm bodů, posunuli se do čela Východní divize a přibližíli se tak účasti ve finále soutěže. O trofej si od 16. do 18. prosince zahrají v Salzburgu vždy dva nejlepší celky z každé ze čtyř divizí.

„Boj o dvě postupová místa je zatím stále zamotaný. Mužstva mají odehráno rozdílný počet zápasů a utkávají se i s různými celky z ostatních divizí,“ připomněl plzeňský asistent Milan Razým. „Pro nás je tak důležitý hlavně předvedený výkon a snaha hráčů vyhrát každý zápas. Přece jen jde také o přípravu na blížící se extraligu.“

V neděli Plzeňští přemohli účastníka nejvyšší finské ligy Tapparu Tampere 4:0, den předtím padli se Slovanem Bratislava až po nájezdech 4:5 a sérii duelů zahájili výhrou nad vídeňskými Capitals 3:1.

„Zápasy šly rychle po sobě a tak těch sedm bodů je slušný zisk. Jen škoda, že v asi nejdramatičtějším souboji se Slovanem jsme nepřidali druhý bodík my. Zase je dobré, že i když jsme dvakrát prohrávali, do zápasu jsme se dokázali vrátit,“ ocenil nezlomnost týmu Razým.

Za pozitivní považuje i výkony mladých hráčů, bojujících o místo v základní sestavě. „Dobře se ukazovali už těch dvou zápasech ve Finsku a teď na to navázali,“ uvedl asistent trenéra.

A mínusy?

„V útočné fázi slabší produktivita, vždyť většinu gólů jsme dali v přesilovkách. A v defenzivě zranění obou kanadských beků,“ zdůraznil Razým.

Na marodce je Geoff Kinrade a od neděle i John St. Pierre, který srážku s vlastním gólmanem odnesl vykloubeným ramenem.

„Stále čekáme na konečný verdikt lékařů, ale je to pro nás nepříjemná situace,“ řekl Razým.

Zářijový start extraligy totiž nejspíš stihne jen Kinrade.

Už zítra svede Plzeň v rámci European Trophy další zápas. To se modrobílí utkají v Praze se Slavií, nejhorším týmem Severní divize.