Po čtvrteční výhře 3:2 doma Oceláři přiklonili sérii na svou stranu a Indiáni budou odvracet konec sezony. „Třinec sice vede 3:2, ale hraje se na čtyři vítězné zápasy. Jsme na řadě, abychom to doma zastavili, vrátili se do Třince a tam se o to porvali v sedmém utkání,“ vyhlásil plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Aby to vyšlo, musí Škodováci střást deku ze čtvrtečního direktu.

V páté bitvě Indiáni dvakrát vedli a stav 2:1 pro Plzeň platil ještě chvíli před koncem. Jenže během necelých tří minut pak zápas ztratili.

Domácí dvěma slepenými góly otočili skóre, když mečbol Ocelářům zařídil trefou od modré Doudera dvacet vteřin před vypršením času.

„Pro nás smolné utkání. Celou dobu se to odvíjelo pro nás, bohužel přišly tři minuty našeho nedůrazu a stálo nás to zápas,“ uvedl trenér Čihák.

„Za stavu 1:2 nám to Plzeň udělala hrozně těžké. Dlouho jsme si nedokázali vytvořit vážnější šanci, v závěru jsme byli ale šťastnější. Do Plzně jedeme s cílem zvládnout postupový čtvrtý zápas a posunout se dále,“ řekl třinecký trenér Václav Varaďa.

Mohl být spokojený. Jeho tým poprvé v sezoně v duelech s Plzní dokázal na vlastním hřišti zvítězit.

Teď se o to samé, tedy zlomit v soubojích s Oceláři prokletí domácího ledu, pokusí Škodovka.

Na unikátní dráze v areálu plzeňského SK Rapid byl úvodním závodem zahájen 18. ročník kritérijní Giant ligy.
Zahajovací díl Giant ligy ovládl v Plzni obhájce titulu Boubal

„Na minulý zápas musíme rychle zapomenout, v Plzni to urvat a vrátit se do Třince na sedmé utkání,“ vyhlásil Lukáš Pulpán. „Dokud nás neporazí čtyřikrát, tak nepostoupí,“ dodal bek, v play-off hodně platný. Ve 12 zápasech dal už tři góly. Naposledy ve čtvrtek, kdy Pulpán zvyšoval na 2:1.

Otázkou však je, jak zareagují plzeňští fanoušci, bojující za “právo“ na vulgární skandování .

Klub, který je kvůli vhozeným předmětům z hlediště v závěru základní části v podmínce a hrozí mu uzavření stadionu, nesouhlasí.

Naposledy ve čtvrtém zápase přehlušoval urážlivé pokřiky hlasitou hudbou. Část skalních fans na protest opustila hlediště.

Sice se pak vrátili, ale i tak hodlají dál bojovat za možnost křičet si, co chtějí.

Na úvod sobotního duelu punktují výstražné ticho a členy kotle vybízejí po vzoru bouřících se Francouzů k oblečení oranžových vest.

Zvláštní. Vždyť Indiáni se rvou o finále a měli by cítit podporu z hlediště.

Zbývající vstupenky na utkání lze koupit v ticketingu u plzeňské Home Monitoring Arény v sobotu od 9.00 hodin. Venkovní pokladny se otevřou ve 12.00 hodin.