V minulých čtyřech sezonách si hokejisté Škody Plzeň vybojovali třikrát extraligový bronz.

Naposledy letos na jaře, kdy jim jen těsně unikla účast ve finále. A s vysokými cíli vyhlížejí Indiáni také start nadcházejícího ročníku nejvyšší domácí soutěže.

Do té plzeňští bojovníci vstoupí ve čtvrtek, kdy na úvod soutěže svedou bitvu v Praze s nabitou Spartou.

Desátou sezonu v řadě zahájí jako Škoda Plzeň.

Spojenectví s generálním partnerem Škoda Transportation bylo v pondělí prodlouženo o další rok. Navíc Škodovka bude stejně jako loni podporovat rovněž mládežnické celky hokejového klubu. „Jsem rád, že naše spolupráce pokračuje. Plzeňskému hokeji se daří a věřím, že i v dalším ročníku bude tým bojovat o extraligový titul,“ uvedl po podpisu smlouvy Petr Brzezina, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Škoda Transportation.

„Velice si ceníme dlouhodobé podpory společnosti Škoda Transportation. Spojení s tak silným partnerem nám dává jistotu a klid pro koncepční práci jak u A týmu, tak u mládeže,“ komentoval spojenectví generální manažer hokejového klubu Martin Straka.

„Jak nová smlouva o mládeži, tak s áčkem přinese do klubové pokladny o něco více financí než předtím,“ sdělil Straka.

A netají se touhou útočit v extralize znovu na nejvyšší patra.

„Prvním cílem je přímý postup z elitní šestky do play-off a pak se uvidí. Řada týmů výrazně posilovala, jako třeba Kometa nebo Sparta. Vpředu bude chtít být Třinec, Liberec a také my se chceme zamíchat do boje o přední příčky. Týmu věříme, ale je nutné jít krok po kroku,“ sdělil Straka.

Plzeňský celek prošel oproti minulým létům výraznější obměnou.

Z obrany zmizeli američtí beci, skončili Václav Nedorost s Ondřejem Kratěnou a do zahraničí odešla největší hvězda minulé sezony Jan Kovář. Místo toho vedení klubu přitáhlo jiného skvělého centra Tomáše Mertla a dalších sedm hráčů.

„Tým je malinko užší než býval, ale máme spoustu mladých kluků, kterým chceme dát příležitost,“ prohlásil hlavní kouč Ladislav Čihák.

Ani on neskrývá ambice dojít na vrchol extraligy.

„Zahrát si finále by bylo skvělé, ale jsme teprve na začátku a do sezony vstoupíme s pokorou,“ uvedl.

Plzeň zahájila ostrou sezonu famózně. V Lize mistrů si po čtyřech výhrách zajistila v předstihu postup ze skupiny do play-off, jenže zároveň řeší problémy se sestavou.

Jestliže start Jaroslava Kracíka je nejistý, mimo hru je Bohumil Jank a nově brankář Jaroslav Pavelka, který se zranil při utkání Ligy mistrů ve Finsku. „To je problém. Jarda byl ve formě, držel nás i proti Hämeenlinně, ale teď bude měsíc mimo. A sehnat narychlo gólmana není snadné,“ podotkl Čihák.

Čtvrteční zápas Škody se Spartou začíná v pražské O2 Aréně v 18.30 hodin.